Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin’in Şenzen Bölgesindeki Metro Biletleri Blockchain ile Basılıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin’in Şenzen Bölgesindeki Metro Biletleri Blockchain ile Basılıyor
Çin’in Şenzen Bölgesindeki Metro Biletleri Blockchain ile Basılıyor

© Reuters.  © Reuters.

Çin‘in Şenzen bölgesindeki Futian Metro İstasyonu’nda ilk defa bir e-fatura basıldı. Yerel yetkililer, toplu taşıma sonrası alınan faturaları dijital ortama aktarabilmek için Blockchain teknolojisinden faydalandılar.

Securities Daily gibi yerel kaynaklar tarafından yapılan haberlere göre Çin’deki özel ekonomi bölgelerinden Şenzen’de Blockchain tabanlı bir e-fatura hazırlandı. Bu sistem başlıca Şenzen Belediyesi Vergi Dairesi ve Çin’in teknoloji devlerinden Tencent ortaklığında geliştirildi.

Konu hakkında yayınlanan açıklamalara göre Şenzen’deki toplu taşıma hizmetini kullanan vatandaşlar, metrodan indikten sonra kendilerine verilen yolcu numarasını WeChat Payment üzerinden görebiliyorlar.

1 milyardan faza kullanıcıya sahip olduğu düşünülen WeChat’in WeChat Payment özelliği sayesinde kolaylıkla ödeme yapabilen vatandaşlar, yaptıkları ödeme sonrasındaki faturalarını Blockchain tabanlı bir sistem aracılığıyla alıyorlar.

Yerel haber kaynaklarına göre bundan birkaç gün önce denemeye tabii tutulmaya başlayan bu sistem şimdiden 1 milyonu aşkın e-fatura kesmiş durumda. Ayrıca bu sistem aracılığıyla alınan biletlerin toplam değeri yaklaşık 200 milyon dolar civarında.

Şenzen Belediyesi, deneme süreci bittikten ve sistem yaygın olarak kullanılmaya başladıktan sonra günde 170 bin adet fatura kesmeyi planlıyor.

Şenzen Belediyesi, yerel toplu taşıma hizmetlerinin büyük bir kısmında Blockchain teknolojisinden faydalanmayı hedefliyor. Yerel yöneticiler bu teknolojinin metronun yanı sıra taksiler, havaalanı otobüsleri ve diğer araçlar için de kullanılabileceğine inanıyorlar.

Çin’in Şenzen Bölgesindeki Metro Biletleri Blockchain ile Basılıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin’in Şenzen Bölgesindeki Metro Biletleri Blockchain ile Basılıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Fiyatı 4.100 Dolara Doğru Gidiyor! Bugün Kripto Para Piyasasında Neler Oldu? Binance Coin (BNB) İrtifa Kaybediyor: 2 Sıra Geriledi! Lisa Ellis: Bitcoin, Ödeme Sağlayıcılarının Başına ‘Bela’ Olacak! Ünlü Kripto Para Boğası JPMorgan Chase CEO’suna Ateş Püskürdü! Merakla Beklenen Bakkt Platformu’nun CEO’sundan, 2019’a Yönelik Çarpıcı Açıklamalar! Bitcoin ve Ethereum Rotayı Jamaika’ya Çevirdi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır