Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin’in Merkez Bankası Dijital Para Uzmanlarıyla Çalışmak İstiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin’in Merkez Bankası Dijital Para Uzmanlarıyla Çalışmak İstiyor
Çin’in Merkez Bankası Dijital Para Uzmanlarıyla Çalışmak İstiyor10 Ekim’de yayınlanan bir belgeye göre Çin’in merkez bankası olarak faaliyet gösteren Çin Halk Bankası (PBoC), bünyesine kripto para konusunda uzman olan yeni kişiler katmak istiyor.

Yayınlanan yeni belgeye göre PBoC, banka bünyesindeki dijital para enstitüsünde çalışacak iki mühendis arıyor. PBoC bu mühendislerin kriptografi, Blockchain, güvenlik ve çip tasarımı gibi alanlarda uzman olmalarını istiyor. PBoC için çalışacak olan bu mühendislerden kripto para işlemi yapmaya olanak tanıyacak güvenli bir big data platformu geliştirmeleri bekleniyor.

Çin Halk Bankası’nda çalışacak olan mühendisler ayrıca dijital paralarla ilgili yazılım sistemlerinden, şifreleme teknolojisinden ve güvenlik modellerinden sorumlu olacaklar.

PBoC ayrıca ekonomi hukuku ve finans gibi alanlarda uzman olan, bu alanlarda çeşitli yasal araştırmalar yaparak bankaya katkıda bulunabilecek kişiler arıyor. Bankanın bu alanda uzman olan kişilerden beklentileri arasında ekonomik mekanizmaların analizi ve risk yönetimi gibi şeyler yapmak da var.

PBoC bünyesindeki bir uzman bundan kısa bir süre önce CN Finance’te bir yazı yayınlayarak sabitkoin konusu hakkında konuştu. Koin Bülteni’nde de aktardığımız bu yazıda ABD Doları’na sabitlenen sabitkoinlerden bahsediliyor ve Çin Yuanı ile desteklenecek bir koinin ülke ekonomisine katkıda bulunabileceği belirtiliyordu.

Çin hükümeti geçtiğimiz yılın eylül ayında kripto para borsalarını kapatma kararı alarak sektöre karşı ilk yaptırımı uygulamıştı. Zaman içerisinde ICO’ları da yasaklayan hükümet, kripto para yatırımıyla ilgili de birbirinden farklı uyarılar yaptı.

Çin’in Merkez Bankası Dijital Para Uzmanlarıyla Çalışmak İstiyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin’in Merkez Bankası Dijital Para Uzmanlarıyla Çalışmak İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin yatırımcıları, 87 milyar dolar değerinde 11,580,000 BTC stokladı 300 milyon kayıtlı kullanıcısı ile Tapatalk EOS platformunu seçti Bitcoin Fiyatı Düşecek Mi? Çok tartışılan Libra projesine baskı her geçen gün artıyor 4 Eylül Litecoin Fiyat Analizi: Aşırı Satış Bölgesinden Ayrılıyor Bitcoin Cash Bölünmesi Öncesi Kripto Para Borsası Poloniex’ten Trading Açıklaması

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır