Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin’in İlk Kripto Para Borsası BTCC Güney Kore’ye Geçiş Yapıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin’in İlk Kripto Para Borsası BTCC Güney Kore’ye Geçiş Yapıyor
Çin’in İlk Kripto Para Borsası BTCC Güney Kore’ye Geçiş YapıyorEn eski kripto para borsalarından olan BTCC, önümüzdeki ay içerisinde Güney Kore’ye geçiş yapıp platformunun beta sürümünü oluşturmayı planlıyor.

Çin’de kurulan ilk kripto para borsası olan BTCC, günün erken saatlerinde bir duyuru yayınlayarak 31 Ekim 2018 itibariyle Güney Kore’ye geçiş yapacağını açıkladı.

Daha önceden BTC China adıyla bilinen borsa, bir zamanlar ticaret hacmi bakımından sektörün en önde gelen borsalarından biriydi. Ancak Çin hükümetinin kripto para sektörüne uyguladığı yaptırımlar, borsanın eski pozisyonunu kaybetmesine yol açtı. Şirket geçtiğimiz yılın eylül ayında Hong Kong’a taşınma kararı almıştı.

Şirketin Güney Kore’deki operasyonlarından Lee Jae-beom sorumlu olacak. Jae-beom, şirketin Güney Kore’ye geçiş yapması hakkında şu yorumu yaptı:

“Yerel borsalara olan talep düşerken ve küresel borsalar güçlenmeye devam ederken kripto para borsalarını yeni bir dönem bekliyor. BTCC Kore şubesi, kripto para borsaları için yeni bir vizyon sunacak.”

Şirket bundan kısa bir süre önce yaşlanma karşıtı ürün sektöründe faaliyet gösteren Defytime ile işbirliği yapmaya başlamıştı. Defytime, BTCC ile yaptığı bu ortaklık doğrultusunda sağlık ürünlerini Blockchain ile buluşturmayı hedefliyor.

BTCC, Güney Kore’de yalnızca bir borsa olarak değil aynı zamanda bir cüzdan, maden havuzu ve müşteri ödeme hizmeti olarak da işlev görecek. Şirket yeni platformda tam olarak hangi koinlere yer verileceğine dair bir açıklama yapmadı. Ancak şu an için platformda BTC, ETH, LTC, BCH gibi koinlerin listeleneceği söyleniyor.

Çin’in İlk Kripto Para Borsası BTCC Güney Kore’ye Geçiş Yapıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin’in İlk Kripto Para Borsası BTCC Güney Kore’ye Geçiş Yapıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Paralar Yükseliyor, Bitcoin Aylık Kayıp Yolunda Bitcoin, PayPal’ı Geçti! Almanya’nın en büyük ikinci borsası Bitcoin ETP listeledi! Trump’ın Açıklamaları, Ana Akım Medya Ve Daha Fazlası Fiyatları Düşürdü VanEck Bitcoin ETF’si Geri Çekildi! VeChain Vakfı, 25 Milyon Dolarlık VET Geri Alımına Başladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır