Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Cebelitarık Adım Adım Geliyor: Lisans Alan İlk Kripto Para Borsası Belli Oldu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Cebelitarık Adım Adım Geliyor: Lisans Alan İlk Kripto Para Borsası Belli Oldu
Cebelitarık Adım Adım Geliyor: Lisans Alan İlk Kripto Para Borsası Belli Oldu

2/2


2/2


İngiltere’nin eski kripto para borsası olan Coinfloor, Cebelitarık’ın son dönemde uygulamaya koyduğu kripto para dostu düzenleme politikalarından faydalanan ilk kurum oldu. İnovasyonun arttırılması ve kripto para – Blockchain ekseninde daha kaliteli girişimlerin çıkması için yürürlüğe koyulan uygulamalar sonucunda, Coinfloor’un ülkede lisans alan ilk kripto para borsası olduğu belirtildi.


İlgili haber:
Cebelitarık Hükümet Yetkilisi: Blockchain ve Kripto Paralara Ciddi İlgi Duyuyoruz

Dağıtık Defter Teknolojisi (DLT) şirketi olarak regüle edilecek olan Coinfloor’un ardından hangi kripto para borsalarının ya da şirketlerinin Cebelitarık’da operasyonlarına başlayacağı da merak konusu oldu.

Konuyla ilgili açıklamalar yapan Coinfloor CEO’su Obi Nwosu, lisans aldıklarından ötürü mutlu olduklarını belirtirken, Cebelitarık hükümetinin kendilerini dokuz ana prensip üzerinden test ettiğini açıkladı. Nwosu, şunları söyledi:

”Cebelitarık zaten oldukça tecrübeli bir ülke. Bizi memnun eden şeyse, bu düzenlemelerin çok iyi bir şekilde düşünülmüş olmasıydı. Sunulan prensiplerin hepsi çok mantıklıydı. Müşterini tanı (KYC) ve kara para aklama karşıtı kanunlar (AML) ön plandaydı. Aynı zamanda gelecekte herhangi bir problem yaşanmasının önüne geçmek için de güvenlik sistemlerimiz test edildi ve denendi. Her şeyin sonunda gereken lisansı aldık ve bundan ötürü oldukça mutluyuz. Cebelitarık’ta çalışacağımız için çok heyecanlıyız.”

Malta’nın yaptığına benzer bir şekilde hareket ederek, gereken düzenlemeleri kripto para şirketlerinin rahat bir şekilde çalışması için yapmaya gayret gösteren Cebelitarık, orta uzun vadede adından sıklıkla söz ettirecek gibi görünüyor. Ülkenin diğer borsalara ve şirketlere de yakın dönemde lisanslar vereceği de gelen haberler arasında.

Cebelitarık Adım Adım Geliyor: Lisans Alan İlk Kripto Para Borsası Belli Oldu isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Cebelitarık Adım Adım Geliyor: Lisans Alan İlk Kripto Para Borsası Belli Oldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü Trader: Sadece Spekülasyon Bile, Kripto Para Piyasalarını Trilyon Dolarlara Çıkarmak İçin Yeter 14 Avrupa Bankası Blockchain Test Aşmasını Tamamladı İkinci Aşama Kripto Para Kullanımı mı? eToro: Finansal Danışmanlar Yatırımcı İlgisine Rağmen Kripto Piyasasından ”Kaçınıyorlar” BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, Bitcoin’de yatırım stratejisini paylaştı Dark Web Satıcısına 20 Yıl Hapis Cezası! IEO’lar Ne Durumda?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır