Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bu Bir İlk: Bitcoin ERC20 Tokeni Artık Ethereum Platformunda

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bu Bir İlk: Bitcoin ERC20 Tokeni Artık Ethereum Platformunda
Bu Bir İlk: Bitcoin ERC20 Tokeni Artık Ethereum Platformunda

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin ERC20 tokeni artık Ethereum platformunda yer alacak. Ethereum platformuna Wrapped Bitcoin (WBTC) adı verilen yeni bir ERC20 tokeni ekleniyor. Bu tokenin özelliği nedir? Neden Ethereum platformu tercih edildi?

Bitcoin ERC20 Tokeni Artık Ethereum da İşlem Görmeye BaşlayacakÜç kripto para şirketinin ortak çalışmasıyla Ethereum üzerinde Bitcoin ERC20 tokeni geliştiriliyor. Yeni kripto para birimi, Wrapped Bitcoin (WBTC) en büyük iki kriptonun en önemli özelliklerini birleştirmek için tasarlanıyor. Ethereum’un merkezi olmayan ekosistemiyle Bitcoin’in likiditesini birleştirmeyi amaçlıyor. Bu yeni token Bitcoin tarafından tamamen desteklenecek ve Ocak 2019’da piyasaya sürülecektir.

Üç Kripto Platformu Bir Topluluk Girişimi Olarak WBTC’yi GeliştiriyorBitGo, dijital varlıkları kurumsal yatırımcılar adına güvenli bir şekilde satın alan ve depolayan tamamen düzenlenmiş bir kripto para saklama şirketidir. Şirket, bu yeni ERC20 tokeni projesi için Goldman Sachs (NYSE:GS) ve kripto girişimcilik şirketi Galaxy Digital’den 15 milyon dolar topladı. Bitgo, ayrıca yeni Bitcoin ERC20 jetonunu piyasaya sürmek için, merkezsiz bir likidite havuzu olan Kyber Network ve kurumsal yatırımcılar için gizli bir havuz platformu olan Republic Protocol’ünü de birleştirdi.

Kyber Network’ün kurucu ortağı ve CEO’su Loi Luu:

“Merkezi olmayan borsalar ve finansal protokoller gibi Ethereum’daki uygulamalar da, şimdiye kadar mümkün olmayan, Bitcoin ticaret çiftlerini oluşturarak Bitcoin’i sorunsuz bir şekilde kullanabilecek. Aynı zamanda Bitcoin kullanımı, değişim, krediler, token ödemeleri gibi daha merkezsiz kullanım durumlarına sahip olacak şekilde genişletilecektir. ” dedi.

Sıfırdan başlayacak olan yeni kripto para birimi, ana akım tarafından yaygın bir şekilde benimsenmek için Kyber ve Republic Protocol’ünden likidite çekecek. Ve Ocak 2019 lansmanı için kendi Bitcoin envanterinden WBTC tokenlerini önceden üretecek. Ayrıca atomik swaplar ( atomik takas veya atomik çapraz-zincir ticareti- üçüncü bir tarafa güvenmek zorunda kalmadan bir kripto paranın başka bir kripto para ile değiştirilmesi) için de WBTC kullanılabilecek. Sistemdeki tüm WBTC’ler tamamen desteklenecek ve zincir üzerinde doğrulanacaktır.

Taiyang Zhang’a göre, CEO Republic Protocol’ü:

“Atomik swap teknolojisinin WBTC girişimine eklenmesi çok önemlidir. Bu teknoloji, kullanıcıların BTC / WBTC çiftini güvenli bir şekilde para yatırmada ve çekmede kullanmalarını sağlayacak ve bu da WBTC’nin kitlelere ulaşmasında önemli bir rol oynayacaktır.”

Çok Sayıda Merkezsiz Borsa ve Finansal Proje WBTC Lansmanına Katılacak!WBTC ile taraflar, para aktarmak için Bitcoin ile birlikte Ethereum akıllı sözleşmelerini de kullanabilecek. WBTC’nin momentum kazanaması ve daha fazla benimsenmesi için çeşitli merkezsiz borsalar ve finansal projeler lansmana katılmayı planlamaktadır. MakerGo, Dharma, Airswap, IDEX, Compound, DDEX, Hidro Protocol, Set Protocol ve Prycto gibi şirketler ve uygulamaların hepsi de BitGo ile ortak çalışmalar yürütecek.

Lansman sırasında,Wrapped Bitcoin’i ve devam eden gelişmelerini yönetmek için merkezsiz bir organizasyon (DAO) kurulacak. DAO, büyük güncellemeler yapmak ve ağa yeni özellikler eklemekle görevlendirilecek. Ayrıca DAO, yatırımcıları ve yeni saklama şirketlerini de ekleyerek ağı büyütebilecek.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bu Bir İlk: Bitcoin ERC20 Tokeni Artık Ethereum Platformunda - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

3 Temmuz kripto para piyasaları özeti: BTC destek noktasına tutunmayı başardı Dünyanın En Eski Saat Üreticisi Blockchain Kullanıyor 1 Mayıs kripto paralara uğur getirdi- tüm kriptolar yeşile büründü Venezuela, Bitcoin işlem hacminde yeni bir rekor kırdı Brad Garlinghouse: Ripple kapansa bile XRP yoluna devam eder DeVere CEO’su: Piyasa Hacmi 10 Yıl Sonra 50 Kat Artacak; ETH ve XRP, BTC’yi Tahtından Edebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır