Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin’in En Zenginleri Arasında Kripto Para Sektöründen İsimler Var

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin’in En Zenginleri Arasında Kripto Para Sektöründen İsimler Var
Çin’in En Zenginleri Arasında Kripto Para Sektöründen İsimler VarÇin’de toplam serveti 2 milyar yuandan (yaklaşık 210 milyon dolar) fazla olan kişilerin listelendiği Hurun Listesi’nde bu yıl kripto para sektöründen bazı isimler yer alıyor.

Hurun Araştırma Enstitüsü yakın zamanda 2018 yılı için hazırladığı zenginler listesini yayınladı ve listede kripto para sektöründe faaliyet gösteren en az 13 farklı isim görmek mümkün.

Listede yer alan isimler arasında yazılım firmalarından Bitmain Technologies’in kurucusu Micree Zhan Ketuan’ı görmek mümkün. Ketuan 29.5 milyar yuanlık (4.2 milyar dolar) servetiyle Çin’in en zengin 100 insanı arasında yer alıyor. Listede yer alan bir diğer isim ise Bitmain’den Wu Jihan. Jihan yaklaşık 2.3 milyar dolarlık servetiyle listede 204.sırayı kapmış durumda.

Kripto para sektörünün en büyük borsası olarak gösterilen Binance’in kurucusu Zhao Changpeng de listenin 230.sırasına yerleşti. Yaklaşık 2.1 milyar dolarlık bir servete sahip olduğu düşünülen Zhao, listeyi yine kripto para borsalarından olan OKCoin’in kurucusu Star Xu ve Huobi kurucusu Li Lin ile paylaşıyor.

Listede 1 milyar dolarlık servete sahip olduğu düşünülen Li Xiaolai gibi Bitcoin balinaları da bulunuyor. Li bundan kısa bir süre önce yaptığı açıklamalarda artık Blockchain projelerine yatırım yapmakla ilgilenmediğini söylemişti.

Listede donanım üreticisi Canaan Creative’in kurucusu Zhang Nangeng ve Bitcoin madenciliği için ekipman üreten Ebang’in kurucusu Hu Dong gibi isimleri görmek de mümkün.

Çin her ne kadar resmi olarak kripto para sektörüne karşı çeşitli yaptırımlar uyguluyor olsa da ülkedeki girişimcilerin kripto para sektöründe ne kadar başarılı olabildiklerini görüyoruz.

Çin’in En Zenginleri Arasında Kripto Para Sektöründen İsimler Var isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin’in En Zenginleri Arasında Kripto Para Sektöründen İsimler Var - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Mike Novogratz: Facebook Coin Başarılı Olabilir! Ünlü Analist: Bitcoin’in 4.000 Dolar Düşmesini Beklemeyin! Bitcoin’in ağ etkinliği ölçümleri ATH’ye ulaştı: Bu neyi gösteriyor? Binance Saldırısından Sonra Bitcoin Yüzde 1 Değer Kaybetti Kripto Para Piyasası Değerini Yanlış Mı Ölçüyoruz? BitTorrent Kurucusu: Ne TRON’la Ne de Justin Sun’la Hiçbir Bağım Yok

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır