Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin’in En Büyük Bankası Blockchain Teknolojisini Kullanmaya Başlayacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin’in En Büyük Bankası Blockchain Teknolojisini Kullanmaya Başlayacak
Çin’in En Büyük Bankası Blockchain Teknolojisini Kullanmaya Başlayacak

© Reuters.  © Reuters.

Çin Endüstri ve Ticaret Bankası’nın (ICBC) yönetim kurulu başkanı, yakın zamanda yaptığı açıklamalarda bankanın Blockchain teknolojisini kullanmayı planladığını duyurdu.

1984 yılında kurulan ve 5000’den fazla kurumsal, 530 milyondan fazla bireysel müşteriye hizmet veren ICBC, Çin’in en büyük bankası olarak kabul ediliyor. Banka 2017 aldığı yeni kararlarla birlikte iş modelinde çeşitli değişiklikler yapmaya başladı. ICBC yönetimi bankanın artık “akıllı bankacılık” modeline geçiş yapmasını ve “finansal teknoloji alanındaki gelişmelere hızla adapte olmasını” istiyor.

Yerel haber kaynaklarına göre ICBC’nin yönetim kurulu başkanı olan Yi Huiman, bankanın bulut bilişim, Büyük Veri, Yapay Zeka, Blockchain ve Nesnelerin İnterneti gibi alanlarda çalışmalar yürütmeye başlayacağını duyurdu.

“Akıllı bankacılık” modelini benimsemek isteyen banka, BiaNews gibi kaynaklara göre özellikle üçüncü partilerle paylaşılan finansal verileri çok daha güvenli bir şekilde depolamayı hedefliyor.

Geçtiğimiz yıl kripto para borsalarını kapatma ve ICO’ları yasaklama kararı alan Çin, kripto para sektörüne karşı epey katı bir tutum sergilese de Blockchain teknolojisine ılımlı yaklaşıyor. Çin hükümetinin Blockchain teknolojisiyle ilgili şu ana dek atmış olduğu çeşitli adımlar bulunuyor.

Yaklaşık bir hafta önce yayınladığımız yazıda Alipay’in Çin’deki bazı hükümet yetkilileriyle bir araya geldiğini ve pirinç takibi yapmak için Blockchain teknolojisinden faydalanacaklarını belirtmiştik.

Ayrıca Çin Komünist Partisi geçtiğimiz ayın başlarında Blockchain teknolojisini ve bu teknolojinin hangi alanlarda kullanılabileceğini açıklayan bir el kitabı yayınladı.

The post Çin’in En Büyük Bankası Blockchain Teknolojisini Kullanmaya Başlayacak appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin’in En Büyük Bankası Blockchain Teknolojisini Kullanmaya Başlayacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto market çakılırken Ripple neden başarılı oldu? Güney Kore Blockchain Startup’larına Yardım Sözü Verdi MyEtherWallet, KYC Doğrulamasız Kripto-Fiat Değişimi Sağlayacak ShapeShift CEO’su Bitcoin hedefini açıkladı ve ekledi: 5-10 altcoin dikkat çekiyor Piyasa düşüyor, Bitcoin’lerimi satmalı mıyım? Bu grafiğe göre Bitcoin’deki son düşüş ciddi bir fırsat olabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır