Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, Tayland ve Malta Kripto Düzenleme Tasarısını Geçirince Yükseldi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, Tayland ve Malta Kripto Düzenleme Tasarısını Geçirince Yükseldi
Bitcoin, Tayland ve Malta Kripto Düzenleme Tasarısını Geçirince Yükseldi

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin Perşembe günü yükseldi. Tayland ilk halka arz (ICO) düzenlemelerinin tarihini duyururken, Malta bir dizi kripto ve blockchain tasarısı geçirdi.

Bitcoin %1,33 artışla 6.630,50 dolardan işlem görüyor.

Thai Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun duyurduğuna göre, Tayland’ın ICO düzenlemeleri 16 Temmuz’da yürürlüğe girecek. Yeni düzenlemeler “ICO Portalları” kanalıyla iki aşamalı güvenlik inceleme prosedürünü içerecek. Mart ayında duyurulan yasalar, Tayland’ı düzenlenmiş bir çevrede ICOs işletilmesine izin veren ilk hükümet yapıyor.

İlgilenen ICO operatörleri, en az 5 milyon Tayland Bahtı (150.00 dolar) sermaye, teknik işlevlerin ve yatırım planlarının açıklanması da dahil olmak üzere, başvuru yapabilmeleri için bir dizi önkoşulla uymak zorunda kalacaklar.

Diğer yanda Malta’da, parlamento dijital paralar için düzenleyici bir çerçeve oluşturmak için üç tasarıyı onayladı. Malta Dijital İnovasyon Yetki Yasası olarak adlandırılan tasarı, Çarşamba günü kabul edildi. Malta dijital ekonomi parlamento sekreteri Silvio Schembri’nin açıklamasına göre bu yasa ile ülkenin, düzenlenmiş bir ortamda firmaların işlem yapması için kaynak sağlamasına izin verilecek.

Kripto paralar genel olarak yükselirken, Çarşamba günü 269 milyar dolar olan toplam piyasa sermayelendirmesinde dijital döviz kapasitesi, bu haberi yazarken, 273 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %1,47 artışla 472,97 dolara yükseldi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan Ripple, %0,96 değer kazanarak 0,48850 dolar olurken, Litecoin %1,49 azalarak 84,44 dolar oldu.

Diğer gelişmelerde ise, Ripple’ı yaratan Ripple Labs kurucularına menkul kıymetler dolandırıcılığı için dava açıldı. Davada, sanıkların federal ve devletin güvenlik yasalarını çiğneyerek para kazandıkları ve zararı karşılamak için geri ödeme istedikleri iddia ediliyor.

Ripple’ın kurumsal iletişim müdürü Tom Channick, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun dijital paranın güvenli olup olmadığı iddiasına dair bir karşı dava açtı. Güvenli olmadığına inandıklarını da ekledi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, Tayland ve Malta Kripto Düzenleme Tasarısını Geçirince Yükseldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

BIS: Facebook’un Kripto Parası Bankalar İçin Tehlikeli 9 Milyonluk Vurgun FBI’a Takıldı! Brian Kelly, Bitcoin İçin 6.000 Doları Müjdeledi! XRP Likidite Endeksi Son 9 milyonu geçerek ATH’sini geride bıraktı Ünlü Yatırımcı: Bundan Sonra Bir Boğa Sezonu Daha Yaşanacak, Bu Bir Gerçek Anthony Pompliano’dan 6 haneli Bitcoin tahmini geldi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır