Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin Merkez Bankasından Kripto Para Birimi Kullanma Risklerine Karşı Yeni Bir Uyarı Yapıldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin Merkez Bankasından Kripto Para Birimi Kullanma Risklerine Karşı Yeni Bir Uyarı Yapıldı
Çin Merkez Bankasından Kripto Para Birimi Kullanma Risklerine Karşı Yeni Bir Uyarı YapıldıKonu Çin ve kripto para birimleri olunca, iyi haber duymak uzun süredir hasret kalınan bir olay haline geldi. Çin Merkez Bankası 2018 yılında yaptığı onlarca duyuruya bir yenisini ekledi ve kripto para birimleri kullanmaya karşı sert ifadelerle uyardı.

Kripto Para Birimleri Kötü, Blockchain İyi
People‘s Bank of China veya Çin Merkez Bankası, kripto para birimi yatırımları ile ilgili ”balon etkisi” hakkında yeni bir bildiri yayımladı. Caixin Global kaynağının aktardığı habere göre, Çin Merkez Bankasının araştırma bürosu yöneticisi Xu Zhong, bir PBoC analisti olan Zuo Chuanwei ile ortaklaşa bir araştırma yayınladı.

Yapılan araştırmanın kilit noktası ise, kripto para birimlerinin içsel bir değere sahip olmayıp, bunların asla itibari para birimlerinin yerini alamayacağı üzerine kurulmuş vaziyette. Araştırma bunun yanı sıra ”dijital para birimlerinin” yetkililerin işlemleri takip edebilmesini aşırı derecede zorlaştırdığını ve bu sayede kara para aklamayı kolaylaştırdığını vurgulamakta. Bu durum aslında diğer Merkez Bankaları tarafından da kripto para birimlerinin temel sorunu olarak görüyor ki bir çok uzman durumun bankaların kontrolünü kaybetmesinden dolayı rahatsızlık duymalarına bağlamakta.

Pekin’in çoktan ilk dijital para arzı yöntemini yasakladığını belirten araştırmacılar, bunların yasa fon toplama yöntemlerinden ibaret olduğunu ve medya ve buna benzer bütün ICO kanallarının sansürlendiğini de itiraf etmekte.

Çin, kripto para birimlerine sert bir şekilde karşı olsa da, Blockchain teknolojisi konusunda dünyanın önde giden ülkelerinden birisi konumunda ve araştırmada da Blockchain teknolojisinin ülke için oldukça yararlı ve geliştirilmesi gereken bir alan olduğuna değiniliyor.

Çin’in yaptığı uyarıların benzeri, yakın zamanda Tayland’ın SEC’i tarafından da yapılmıştı.

Çin Merkez Bankasından Kripto Para Birimi Kullanma Risklerine Karşı Yeni Bir Uyarı Yapıldı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin Merkez Bankasından Kripto Para Birimi Kullanma Risklerine Karşı Yeni Bir Uyarı Yapıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Önemli gelişme: 13 banka Ripple (XRP) destekli MoneyTap ile çalışacağını açıklıyor Singapur Merkez Bankası QR Koduna Dayalı Yeni Bir Ödeme Sistemi Geliştirdi İddia: Coinbase Hala Kullanıcıların Bitcoin SV Koinlerini Teslim Etmedi Bitcluster: Rusya Kripto Para Madenciliği Vergilerinden 1 Milyar Dolar Kazanabilir Zcash Ağında Sınırsız Sayıda ZEC Üretimi Sağlayan Sistem Açığı Tespit Edildi ve Giderildi! 3.5 Milyon Müşterisi Olan SimplexCC Kredi Kartı İle Ripple (XRP) Satışını Yayına Aldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır