Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum İçin Günde 20 Dolar Kazandıracak Yeni Bir Sınıf ASIC Madencilik Cihazı Üretiliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum İçin Günde 20 Dolar Kazandıracak Yeni Bir Sınıf ASIC Madencilik Cihazı Üretiliyor
Ethereum İçin Günde 20 Dolar Kazandıracak Yeni Bir Sınıf ASIC Madencilik Cihazı Üretiliyor

© Reuters.  © Reuters.

Özellikle Bitcoin madencilik cihazları üretme konusunda ciddi tecrübeye sahip bağımsız bir çip tasarımcısı, rotayı Ethereum‘a protokolüne çevirmiş gibi gözüküyor.

Eskiden Bitcoin madencilik cihazı devi Canaan Creative firmasında çip üretici sorumlusu olarak çalışan Chen Min, Linzhi adını verdiği kripto para madencilik cihazlarını üretmek için yeni bir girişim başlattı. Firmanın ilk projesi Ethereum ve Ethereum Classic tarafından kullanılan ethhash algoritması için özel olarak tasarlanıyor. Firmanın bu yılın içerisinde piyasaya sürmeyi planladığı yeni bir tip ASIC (Application Specific Integrated Circuit; Uygulamaya Özel Tümleşik Devre) madencilik cihazları, gerçek anlamda fark yaratabilir.

Chen’in bu hafta yapılan Ethereum Classic Summit etkinliğinde yaptığı sunuma göre, Lavasnow isimli proje içerisinde üretilecek olan Linzhi cihazlarının, Bitmain‘in ethash madencilik cihazlarına kıyasla 1/8 oranında daha az elektrik harcayacağı iddia edilmekte. Yine aynı etkinlikte iddia edilene göre, cihazların saniyede 1,400 milyon hash oranı ile çalışacağı tahmin ediliyor. Bitmain’in AntMiner cihazlarında bu oran 190 seviyesinde.

Bu denli bir hashpower artışı, Linzhi madencilerinin günde yaklaşık 20 dolar gibi bir kazanç elde edebileceği anlamına geliyor. Bitmain madencilik cihazları ile bu oran yaklaşık olarak 3 dolar. Sonuç olarak firma bir çok müşterinin dört ay gibi kısa bir süre içerisinde cihazın ücretini karşılayabileceğini düşünmekte.

Linzhi cihazlarının tam maliyeti hakkında bir açıklama yapılmasa da, firmanın dört ay gibi bir sürede günlük 20 dolar kazanç ile cihazın maliyetinin karşılanabileceğini ifade etmesi, bize az çok bir ipucu vermekte. Söz konusu cümle üzerinden hesaplayacak olursak, Linzhi’ler yaklaşık 2.400 dolar gibi bir fiyata sahip olabilir.

Ethereum İçin Günde 20 Dolar Kazandıracak Yeni Bir Sınıf ASIC Madencilik Cihazı Üretiliyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum İçin Günde 20 Dolar Kazandıracak Yeni Bir Sınıf ASIC Madencilik Cihazı Üretiliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Yeniden 8.000 Doları Zorlarken, Piyasa Yükselişe Geçti! Tom Lee Bitcoin (BTC) Tahmininde Geri Adım Attı XRP 5% düşüşle 0,34931 seviyesinin altına geriledi İtalya’daki Blockchain Yasa Tasarısı Onaylandı, Sıra Kriterleri Hazırlamakta Ünlü Analist Sert Çıktı: Binance ve CZ “Pump Dump” Yapıyor Bitfinex LEO Token’lerini Geri Alıp Yakmaya Başlayacak!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır