Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin En İyi Kripto Parayı Belirledi: EOS, Ethereum ve Bitcoin’in Sıralaması

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin En İyi Kripto Parayı Belirledi: EOS, Ethereum ve Bitcoin’in Sıralaması
Çin En İyi Kripto Parayı Belirledi: EOS, Ethereum ve Bitcoin’in Sıralaması

3/3


2/3

Piyasa değeriyle dünyanın en büyük beşinci kripto para birimi olan EOS, Çin kripto para meraklılarının kalbini kazandı. Dün, Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’na bağlı Çin Bilgi ve Sanayi Geliştirme Merkezi (CCID), Küresel Halka Açık Blockchain Teknolojisi Değerlendirme Endeksi’nin (GPBTAI) en son güncellemesini yayınladı. Çalışma, EOS’un küresel piyasa sınırları içinde en iyi kripto para olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca çalışma, EOS’un genellikle bu raporda ilk sırada kalmasını sağlayacak kadar yüksek bir puana sahip olduğu sonucuna varıyor.

EOS, toplam 156,1 puanla tekrar Çin’in listesinde en iyi kripto para oldu
Resmi bir basın bültenine göre, “EOS, toplam 156,1 puanla” Küresel Halka Açık Blockchain Teknolojisi Değerlendirme Endeksi çalışmasının sonuçlarına göre tekrar listesinin başında yer alıyor. Bu EOS için sadece aylarca yenilgiye uğradığından değil, son birkaç ayın önceki skorlarına göre önemli bir gelişme gösterdiği için dikkate değer bir başarı.

Skoru geliştirmek için kullanılan metodoloji henüz tam olarak açıklanmadı. Ancak, final puanının projelerin teknolojik yönü, günlük yaşamda uygulama potansiyeli ve her gelişmenin sahip olduğu inovasyon seviyesini değerlendiren 3 faktörün toplamının bir sonucu olduğu tahmin ediliyor.


EOS harika ama mükemmel değil!
Sonuçlar önceki aya göre ilginç değişiklikler gösterdi. Lider kripto para birimi Bitcoin on sekizinci sıradayken Ethereum ikinci konumda kalıyor. Çalışmada konuya yönelik şu ifadeler yer alıyor:

EOS toplamda 156,1 puanla listenin başında yer aldı. Ethereum 136,4 puanlık değerlendirme endeksi sonucuna göre ikinci sırada yer aldı. İki endeks hala en tepedeki lider. Bu değerlendirmede GXchain üçüncü sıraya yerleşiyor ve BitShares’in yerini 117,5 puanla değiştiriyor. BitShare ise mevcut değerlendirmede sekizinci sırayı aldı. Komodo, Ontology, NULS, Nebulas, BitShares, NEO ve Steem projeleri dördüncü ile onuncu sıralar arasındaki pozisyonları dolduruyor. Bitcoin (BTC) değerlendirme endeksi listenin ortasında kaldı, 96,1 puanla on sekizinci sırada yer aldı.

“Hiçbir şey mükemmel değil ve ‘her şeyi’ içine alan bir Blockchain yok.”
Sıralama ayrıca test edilen kripto para birimleri içerisinde en popüler fikir birliği algoritmalarını da değerlendirdi. Elde edilen sonuçlara göre, Delegated of Stake kanıtının kullanımı artıyor gibi görünüyor. Ayrıca Delegated of Stake kanıtı, en iyi 10 Blockchain’den 6’sının kullandığı algoritma.

Çin’in Küresel Halka Açık Blockchain Teknolojisi Değerlendirme Endeksi, genel bir çalışma olmasına rağmen, her alan için bireysel sonuçlar eşit derecede ilginç. Çalışmanın en ilginç sonucu şudur: “Hiçbir şey mükemmel değil ve ‘her şeyi’ içine alan bir Blockchain yok.”


Çin’in raporuna göre, kripto para projelerinin kategorileri
Çin’in Küresel Halka Açık Blockchain Teknolojisi Değerlendirme Endeksi’ne göre kripto para projelerinin kategorileri ve ilk sıralarda yer alan projeler:

  • Çalışmaya göre, teknoloji alanında ilk beşi EOS, BitShare, Steem, GXChain ve Ontology oluşturuyor.
  • Çalışmaya göre, uygulama alanında ilk beşi Ethereum, NEO, Ontology, Nebulas ve Qtum oluşturuyor.
  • Çalışmaya göre, inovasyonda alanında ilk beşi Bitcoin, EOS, Ethereum, Komodo ve Cardano oluşturuyor.

Çin’in Küresel Halka Açık Blockchain Teknolojisi Değerlendirme Endeksi’nin tam sıralaması aşağıda mevcuttur:


Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post Çin En İyi Kripto Parayı Belirledi: EOS, Ethereum ve Bitcoin’in Sıralaması appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin En İyi Kripto Parayı Belirledi: EOS, Ethereum ve Bitcoin’in Sıralaması - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinbase Yılda 8 Milyon Yeni Kullanıcı Ekledi Filipinler – Tayland arasında Ripple teknolojisiyle ilk havale işlemi gerçekleştirildi! Piyasadaki Kaybın Sebebi: Yatırımcılar 107 adrese 856,000 BTC gönderen Büyük Balina’nın kim olduğu belirlendi İşte Ünlü Analist ve Uzmanların En Yeni Bitcoin ve Altcoin Tahminleri Hindistan, Kripto Para Birimlerinin ”Kullanımını” Yasaklamayı Düşünüyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır