Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin, Blockchain Regülasyonları ile İlgili Halktan Geri Bildirim Talep Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin, Blockchain Regülasyonları ile İlgili Halktan Geri Bildirim Talep Ediyor
Çin, Blockchain Regülasyonları ile İlgili Halktan Geri Bildirim Talep EdiyorÇin hükümeti, düzenlediği regülasyonlar konusunda halkın görüşünü ve geri bildirimini almak için harekete geçti. Blockchain ve kripto para sektörü konusunda gereken düzenlemeleri yapmak için gayret gösteren ülkede, bu düzenlemelerin halkta nasıl karşılık bulduğu ve vatandaşın memnuniyet düzeyi, bu araştırma ile ölçülecek.

Hükümetin ilgili kurumları, bu sayede hem özel sektörün hem de halkın nabzını tutmayı ve gereken iyileştirmeleri yapmayı planlıyor. Blockchain ve DLT teknolojisi ile ilgili ciddi planları olan ve bu teknolojilere büyük yatırımlar yapan Çin, tüm bu uğraşlarının boşa gitmemesi ve yatırımın karşılığının alınabilmesi için bu tarz bir hamle yapmış durumda. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

”Blockchain temelli hizmet sunan firmalar ya da kişiler; bu noktada hükümetin ilgili birimleri ile ortak çalışmak durumundadır. Gerek gözlemleri, gerekse de tecrübeleri ile, bu birimler ciddi katkı sağlayacaktır. Aynı zamanda, sahip oldukları veri birikimleri ve teknik destek de, bu işin cabası konumunda yer almaktadır.”

Çin’in yaptığı taslak hamlelerde ise, Blockchain şirketlerinin ilk 10 gün içinde vergi kaydını alması ve müşterilerini isim isim hükümet ile paylaşması isteniyor. Bunun aksini yapan firmalar ise ceza alacak.

Bu tarz bir yaklaşım Çin kripto para topluluğunda ise karmaşık tepkilere yol açtı. Bazı otoriteler, bunun çok sıkı bir politika olduğunu ifade ederken, bir grup ise gereken önlemlerin alınması açısından bu durumun önemli olduğuna vurgu yaptı.

Çin, Blockchain Regülasyonları ile İlgili Halktan Geri Bildirim Talep Ediyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin, Blockchain Regülasyonları ile İlgili Halktan Geri Bildirim Talep Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

380 Milyon Dolar Değerinde 12.3 Milyon Adet Litecoin, Bir Balina Tarafından Yeni Hesaba Aktarıldı Kaleido ve Amazon Web Services İşbirliği: Şirketlere Özel Blockchain Sistemi Uphold CEO’su XRP Hakkında Konuştu: Otomatik Ödemelerde Kullanılabilir Coinbase Etkisi: Stellar, Cardano ve Zcash’te Beklenmedik Yükseliş CFTC Başkanından Blockchain Açıklamaları EOS Yüzde 30 ve Üzeri Yükseliş Yakaladı – Artışın Sebebi Belli Mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır