Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan Merkez Bankalarının, ‘Dijital Para Birimi’ Üzerinde Çalışacağı Doğrulandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan Merkez Bankalarının, ‘Dijital Para Birimi’ Üzerinde Çalışacağı Doğrulandı
Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan Merkez Bankalarının, ‘Dijital Para Birimi’ Üzerinde Çalışacağı DoğrulandıBir süredir spekülasyon olarak gündeme gelen gelişme, sonunda birinci ağızdan doğrulandı. Dünyanın önemli ekonomilerinden olan Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’ın merkez bankaları, sınır ötesi bir ‘dijital’ para birimi üzerinde çalışacaklarını doğruladı.  Ancak yapılan açıklamaya göre söz konusu para birimi tüketiciler için değil, sadece bankalar için kullanıma sunulacak.

Arabistan tabanlı haber kaynağı Gulf News’in açıkladığına göre BAE merkez bankası, Suudi merkez bankası ile birlikte iki ülke ve iki ülke bankaları arasında kullanılacak bir sınır ötesi dijital para birimi üzerinde çalışmaya başlayacak.

BAE merkez bankası başkanı Mubarak Rashid Al-Mansouri, geçtiğimiz 2017 yılı içerisinde halka yaptığı açıklamada kurumların hala dijital varlıkları piyasaya sürmek için gerekli olan teknolojileri araştırdığını belirtmişti. Başkan, araştırmalar tamamlanınca bile bunu uygulama konusunda çok dikkatli olunacağının garantisini vermiş ve söz konusu ‘dijital para’ veya kripto para biriminin tüketicilere sunulmayacağını, bunun ilk olarak sadece finansal otoriteler arasında kullanılacağını aktarmıştı.

Gulf News’in aktardığı habere göre, Al-Mansouri iki merkez bankası yetkilileri arasında yaptığı yeni açıklamada, çalışmaların hala bitmediğini ve bankaların ”çalışmaların ne zaman biteceği veya ilgili taraflardan hangilerinin dahil olacağı” konularında herhangi bir çerçeve üretmediğini ifade etti. Ancak yine de, ikili çalışmayı onaylayan ve gelecekte bunun kullanılmaya başlanacağını belirten başkan, şunları ifade etti:

”Bu büyük ihtimalle söz konusu durum hakkında iki farklı ülkeden parasal yetkili kurumların iş birliği yaptığı ilk örnek olabilir ve biz bu başarının bölgemizdeki benzer iş birliklerine de umut olacağını düşünüyoruz.”

Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan Merkez Bankalarının, ‘Dijital Para Birimi’ Üzerinde Çalışacağı Doğrulandı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan Merkez Bankalarının, ‘Dijital Para Birimi’ Üzerinde Çalışacağı Doğrulandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Kabulü Avrupa’da Artmayı Sürdürüyor! deVere Group ”Gelecek 10 Yıl İçinde Bitcoin ve Kripto Para Hacmi 50 Kat Artacak” Çin Merkezli Blockchain Fonu Üç Farklı ‘Sabitkoin’ Oluşturacak Deloitte’tan 4,000,000 BTC’ye saldırı riski uyarısı Kripto para yatırımcıları Ripple’ın verdiği mesajı doğru okuyur, Ripple fiyatı kararlılık gösteriyor! ICO’lar Ethereum’u Likidite Ederek Bitcoin ve Piyasayı Etkiliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır