Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin, Aylık Olarak Yaptığı Kripto Para Derecelendirmelerini Yayınladı – BTC Yükselenler Arasında

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin, Aylık Olarak Yaptığı Kripto Para Derecelendirmelerini Yayınladı – BTC Yükselenler Arasında
Çin, Aylık Olarak Yaptığı Kripto Para Derecelendirmelerini Yayınladı – BTC Yükselenler Arasında

2/2


2/2


Çin hükümeti ilk olarak Mayıs ayında başlattığı kripto para ve blockchain değerlendirme endeksinin en güncelini yayımladı.Bu derecelendirmeler, Çin Elektronik Bilgi Endüstrisi Geliştirme Bölümü (CCID) tarafından derleniyor ve blockchain ağlarını toplam üç kritere göre değerlendiriyor: teknoloji, uygulanabilirlik ve yenilik.

Kasım ayının sonlarında yayınlanan en güncel derecelendirmeye göre ise, bazı kripto para birimleri ufak çaplı değişiklikler yaşadı. Yapılan bu güncelleme ile Çin bugüne dek yedinci raporunu da yayınlamış oldu ancak değerlendirilen kripto para birimlerinin sayısı 33 olarak kaldı ve herhangi bir değişiklik yaşamadı.

EOS üç unsurun toplamından elde ettiği puanlarla lider olmaya devam ederken, onun arkasından Ethereum gelmekte. EOS ve Ethereum projeleri geçtiğimiz Haziran ayında yayınlanan rapordan beri birinciliği ve ikinciliği bırakmış değil. Kasım ayı güncellemesinde yaşanan önemli bir değişiklik, piyasa değeri olarak inanılmaz kayıplar yaşayan Bitcoin‘in, geçen ay yer aldığı 19. sıradan, 13. sıraya yerleşmesi oldu. 15 Kasım tarihinde hard fork geçiren Bitcoin Cash ise, 29. sıraya geriledi. Decred listenin en sonuna gerilerken, bir zamanların favori projesi NEM de onun hemen arkasından geldi.


Elde edilen sıralamalar üç unsurun toplam skoruna göre değerlendirilse de, Bitcoin yaratıcılık kategorisinde bütün diğer kripto para birimlerini geride bırakmakta. EOS sahip olduğu teknoloji ile her zaman toplam puanda Çin’in favorisi olsa da, Bitcoin ciddi bir yükselme yaşıyor ve yakında EOS’un tahtına bile göz dikebilir.

Çin, Aylık Olarak Yaptığı Kripto Para Derecelendirmelerini Yayınladı – BTC Yükselenler Arasında isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin, Aylık Olarak Yaptığı Kripto Para Derecelendirmelerini Yayınladı – BTC Yükselenler Arasında - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

HTC’den Bitcoin full node işlevine sahip uygun fiyatlı akıllı telefon Binance CEO’sundan Çarpıcı Bitcoin ve Altcoin Öngörüsü Jimmy Song: Bitcoin İnsanlığa Hükümetlerden ve Sivil Toplum Örgütlerinden Daha Faydalı Olacak Lisa Ellis: Bitcoin, Ödeme Sağlayıcılarının Başına ‘Bela’ Olacak! Bu 100,000’lerce dolarlık etkileyici Bitcoin koleksiyonu Reddit’te ortaya çıktı Zhao’dan Tepki Çeken Tweet! Sonra Sildi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır