Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ayı Piyasası Sadece Kripto Paralar İçin Geçerli Değil – Nasdaq Ciddi Bir Düşüş Yaşamakta

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ayı Piyasası Sadece Kripto Paralar İçin Geçerli Değil – Nasdaq Ciddi Bir Düşüş Yaşamakta
Ayı Piyasası Sadece Kripto Paralar İçin Geçerli Değil – Nasdaq Ciddi Bir Düşüş Yaşamakta

2/2


2/2


Kripto para piyasası Kasım ayından beri sert bir ayı piyasası içerisinde gibi gözükse de, durum aslında genel olarak bütün finansal sektöre atfedilebilir. Dünyanıne n büyük borsalarından birisi olarak bilinen Nasdaq, ayı piyasasında en çok etkilenenlerden birisi konumunda ve onu Dow Jones takip ediyor. Nasdaq Composite geçtiğimiz 23 Aralık tarihinde yılın en düşük seviyesi olan 6.332 puana geriledi ve borsa üzerinde listelenmiş hisse senetleri ile menkul kıymetler de aynı oranda düşüş yaşadı.

Geleneksel finansa  göre ayı piyasası bir varlığın, endeksin veya piyasanın tüm zamanların en yüksek seviyesinden %20 oranında düşüş yaşaması olarak ifade edilirken, Nasdaq kesinlikle bunu başarmış gözüküyor. 29 Ağustos tarihinde 8.109 puan ile rekor seviyeye ulaşan Nasdaq Composite, %22 oranında düşüş yaşayarak 6.332 puana geriledi.


Bunun yanı sıra Amazon (NASDAQ:AMZN), Cisco (NASDAQ:CSCO) ve Google (NASDAQ:GOOGL) gibi teknoloji devlerinin hisseleri de, aynı gün içerisinde %3 ve %6 civarında rekor düşüşler yaşarken, aynı tarihte Bitcoin ve diğer kripto para birimleri yeni bir yükseliş ile adından söz ettirmeyi başardı.

ABD yönetimi içerisinde yaşanan Meksika sınır duvarı meselesi yüzünden hükümetin geçici olarak kapanması, ABD içerisindeki bir çok piyasayı vurdu ve yaşanan tartışmalar kripto para birimlerinin güvenli bir liman muamelesi görmesine neden oldu. 2008 yılında yaşanan kriz sonrası doğduğu bilinen Bitcoin, eğer tahmin edildiği gibi yeni bir krize girilirse ve bütün küresel piyasalar bundan etkilenirse, belki de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir ve yeniden 20.000 dolar üzerine çıkabilir.

Ayı Piyasası Sadece Kripto Paralar İçin Geçerli Değil – Nasdaq Ciddi Bir Düşüş Yaşamakta isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ayı Piyasası Sadece Kripto Paralar İçin Geçerli Değil – Nasdaq Ciddi Bir Düşüş Yaşamakta - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İtalyan Posta Servisi, Hyperledger’in Blockchain Topluluğuna Katıldı R3’ün Corda Platformu Büyümeye Devam Ediyor Bitcoin Milyonerleri Ellerindeki Bitcoin’leri Saklıyor! Bitcoin ile Ödeme Yayılıyor – Dünya Yıldızları da Akıma Katıldı! ABD, Libra’yı Lisansa Tabi Tutarsa Kullanımı ”Yasak” Olmadan Engellenebilir Bitcoin, ETH, XRP ve LTC için oyun yeniden başladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır