Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Charlie Lee: Eğer Bir Kripto Paraya Yüzde 51 Saldırısı Yapılamıyorsa, Bu Merkezi Bir Kripto Para Birimidir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Charlie Lee: Eğer Bir Kripto Paraya Yüzde 51 Saldırısı Yapılamıyorsa, Bu Merkezi Bir Kripto Para Birimidir
Charlie Lee: Eğer Bir Kripto Paraya Yüzde 51 Saldırısı Yapılamıyorsa, Bu Merkezi Bir Kripto Para Birimidir

2/2


2/2


Litecoin‘in arkasındaki ünlü isim Charlie Lee, şu sıralar piyasanın gündem konusu olan Ethereum Classic kripto para birimine yapılan %51 ve çifte harcama saldırısı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Tanımsal olarak ”merkeziyetsiz bir kripto para biriminin” hashrate ve buna benzer özelliklerini gözetmeksizin %51 saldırılarına açık olduğunu belirten Lee, bir kripto para birimine %51 saldırısı yapılamıyorsa, söz konusu kripto paranın merkezi ve izne tabi yani özel blockchain ağına sahip olduğunu vurguladı.


İlgili haber:
Analiz: Ethereum Classic’te Yaşanan Double Spending Saldırısı, Neye İşaret Ediyor? Sektörün Geneli Bundan Nasıl Etkilenir?

Geçtiğimiz günlerde yaşanan Ethereum Classic %51 ve çifte harcama saldırısının bilançosu, ilk olarak 500.000 dolar civarında olarak tahmin edilse de, daha sonra yapılan bir açıklama ile çifte harcama saldırısı ile beraber toplam miktarın 219.500 ETC yani 1.1 milyon dolar olduğu açıklandı.

Ünlü kripto para borsası Coinbase daha sonra 5 Ocak tarihinde bütün ETC çekme ve yatırma işlemlerini dondurdu ki basın saatine göre işlemler hala aktif hale getirilmedi.

ETC geliştiricileri ilk olarak %51 saldırısının olduğunu inkar etse de, daha sonra bunun büyük bir ihtimalle ”selfish mining” saldırısı olduğunu ve çifte harcamanın yaşanmadığını vurguladılar. ETC ekibi daha sonra artan hashrate’in çifte harcamadan değil, Linzhi tarafından üretilen ASIC cihazlarından kaynaklanmış olabileceğini belirtti. Linzhi Shenzhen’in yöneticisi ise attığı bir tweet ile bütün bu iddiaları reddetti.

Charlie Lee: Eğer Bir Kripto Paraya Yüzde 51 Saldırısı Yapılamıyorsa, Bu Merkezi Bir Kripto Para Birimidir isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Charlie Lee: Eğer Bir Kripto Paraya Yüzde 51 Saldırısı Yapılamıyorsa, Bu Merkezi Bir Kripto Para Birimidir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Böyle artış görülmedi: Ripple’da uzun pozisyonlar katlandı Bitcoin Tahminleri Tutan Uzman: Sıkı Durun! Bu Gelişmeyle BTC Fırlayacak Bitcoin Yanlısı Kongre Üyesi, Colorado Eyaletinin Yeni Valisi Seçildi! Bitcoin 4000 Dolar’a Yaklaşıyor, En Büyük Altcoin’lerde de Yükseliş Var Edge Markets: Ripple (XRP) Devrim Yapacak! İsveç Merkez Bankası’ndan e-Krona Uyarısı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır