Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Changelly, Bithumb’a Hack Esnasında Yardım Etmiş ve 1 Milyon XRP’nin Geri Alınmasını Sağlamış

Ana Sayfa » GÜNCEL » Changelly, Bithumb’a Hack Esnasında Yardım Etmiş ve 1 Milyon XRP’nin Geri Alınmasını Sağlamış
Changelly, Bithumb’a Hack Esnasında Yardım Etmiş ve 1 Milyon XRP’nin Geri Alınmasını SağlamışHong Kong merkezli kripto para borsası olan Changelly, yaptığı açıklamada Haziran ayında meydana gelen Bithumb hack olayı sırasında, Bithumb’ın 1 milyon 63 bin adet XRP’yi geri alabilmesinde, borsaya ciddi bir destek verdiklerini açıkladı.

Bilindiği üzere, 2018 yılının Haziran ayında Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası Bithumb’da ciddi bir hack saldırısı gerçekleşmiş ve olayın hemen ardından borsa, para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldığını duyurmuştu.

İlk olarak borsada yaşanan kaybın 30 milyon doları aştığı ifade edilmiş ancak daha sonra yapılan çalışmalar ve global çaptaki iş birliği sayesinde bu kaybın 14 milyon dolara indirildiği ifade edilmişti.

Changelly CEO’su Ilya Bere, yaptığı açıklamada hack saldırısının ardından Changelly’nin direkt olarak Bithumb ve Güney Kore polisi ile temasa geçtiğini ve destek verdiğini belirtti. Bere, daha sonra çalınan fonların izini sürdüklerini ve bunların büyük bir kısmını ele geçirdiklerini ifade etti. Daha sonra yaklaşık 585 bin dolar tutarındaki bu fonların güvenliğini de sağladıklarını ifade eden başarılı yönetici, bu durumun örnek teşkil etmesi gerektiğini ifade ederek şunları söyledi:

”Bu olay, bizlere ve tüm kripto para camiasına, bir araya gelinirse nelerin başarılabileceği konusunda çok net bir örnek olmuştur. Bizler güçlerimizi bir araya getirip birbirimize yardım edersek, kripto para projelerinin selameti çok daha rahat sağlanacaktır. Biz de, Changelly olarak bu olayda yaptığımız katkıdan dolayı oldukça mutluyuz.”

Changelly, Bithumb’a Hack Esnasında Yardım Etmiş ve 1 Milyon XRP’nin Geri Alınmasını Sağlamış isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Changelly, Bithumb’a Hack Esnasında Yardım Etmiş ve 1 Milyon XRP’nin Geri Alınmasını Sağlamış - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Wall Street Journal: Botlar Bitcoin Fiyatını Manipüle Ediyor 2019’da milyonlarca Bitcoin hiç hareket etmedi: Bu ne anlama geliyor? Binance: Sektördeki Kurumsal Yatırımcıların Sayısı Artıyor Bir borsa, Ethereum Classic saldırısında 40,000 ETC kaybetti İşte popüler analistlerin çarpıcı altcoin tahminleri iCloud’u Hackleyen Türk Hacker, 175.000 Dolarlık Fidyenin Bitcoin ile Ödenmesini İstedi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır