Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

CFTC Başkanı Giancarlo: Kurumsal Yatırımcı, Piyasaları Olgunlaştırır

Ana Sayfa » GÜNCEL » CFTC Başkanı Giancarlo: Kurumsal Yatırımcı, Piyasaları Olgunlaştırır
CFTC Başkanı Giancarlo: Kurumsal Yatırımcı, Piyasaları OlgunlaştırırAmerikan Emtia ve Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) başkanı Chris Giancarlo yaptığı açıklamada kripto para piyasalarına kurumsal yatırımcı girişinin, sektörü olgunlaştıracağına olan inancını ifade etti.

Giancarlo, son dönemde kripto para piyasalarına hatrı sayılır miktarda kurumsal yatırımcının girdiğini belitirken, bu trendin devam etmesi halinde piyasaların daha olgun bir hal kazanacağını söyledi. Giancarlo, sözlerine şöyle devam etti:

”Daha gidilecek çok yolun olduğunu söyleyebilirim. Çözülmesi gereken bazı sorunlar var ki bunların başında sayıları giderek artan ve pek de güven vermeyen borsalar ve şeffaflığın az olması var. Aynı zamanda maalesef güvenlik sıkıntısı da herkesin malumu. Ancak sizlerin de bildiği gibi, bu tarz şeylerin rayına girmesi için zaman gerekiyor. Kripto para piyasalarına daha fazla kurumsal yatırımcının girmesi ile birlikte, bu düzelmenin daha da hızlı bir şekilde yaşanacağını düşünüyorum.”

Giancarlo, aynı zamanda kripto para piyasalarındaki türev ürünleri nasıl regüle ettiklerini de anlattı. İki taraflı bir regülasyon politikası izlediklerini belirten başarılı yönetici, sektördeki dolandırıcılara fırsat tanımamak için yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti.

Bunu yaparken, aynı zamanda işin inovasyon kısmına da odaklandıklarını söyleyen Giancarlo, bu iki olayı dengeli bir şekilde sürdürmenin de, gelecekteki ana amaçları olacağını kaydetti. Giancarlo, CFTC olarak kripto para piyasalarında ve Blockchain teknolojisi özelinde, çok daha fazla inovatif çalışmanın çıkması için de yoğun çaba gösterdiklerini söyleyerek sözlerini noktaladı.

CFTC Başkanı Giancarlo: Kurumsal Yatırımcı, Piyasaları Olgunlaştırır isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

CFTC Başkanı Giancarlo: Kurumsal Yatırımcı, Piyasaları Olgunlaştırır - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 10% oranında yükseldi Blockchain Tabanlı Droneler, Suyun Kirlilik Seviyesini Ölçmek İçin Kullanılmakta Ünlü Yatırımcı, Bitcoin Stoklayın Diyor Bitcoin’de sakız parası ile 450,000,000 dolarlık transfer Bitcoin’e 2008 örneği: Krizde satanlar büyük fırsat kaçırdı UBS analistinin ürküten Bitcoin tahmini: 22 yıl sürebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır