Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

CEO’su Tutuklanan Bitcoin Borsası İşlemleri Durdurdu

Ana Sayfa » GÜNCEL » CEO’su Tutuklanan Bitcoin Borsası İşlemleri Durdurdu
CEO’su Tutuklanan Bitcoin Borsası İşlemleri Durdurdu

2/2


2/2


Geçtiğimiz hafta içerisinde, Romanya’da hizmet veren bir Bitcoin borsası CoinFlux’un CEO’su Vlad Nistor’un tutuklanma haberleri birden çok medya kaynağında gündeme gelmişti.


İlgili haber:
Romanya’daki Kripto Para Borsasının CEO’su Tutuklandı, İstikamet ABD

CoinFlux hafta başında Medium.com üzerinden yayınladıkları bir gönderide takipçilerine, normalde haber verebilecekleri platformlar da dahil bir çok platforma erişim sağlayamadıklarını belirtti:

”Soruşturmanın başka bir hoş olmayan sonucu, bizim platformun bazı kısımlarına olan erişimimizin kısıtlanması oldu ve bu yüzden yaptığımız anonsu e-mail veya internet sayfası gibi normal iletişim kanallarından aktaramıyoruz. Beklentimiz bu kanallara olan erişimimizi bir kaç gün içerisinde tekrar ele geçirmemiz yönünde.”

Borsa Bütün Fonları Geri Ödüyor
Geçtiğimiz Cumartesi günü Bitcoin borsası yeni bir duyuru yaptı ve bütün banka hesaplarını yöneten finansal kurum konumundaki MisterTango ile, müşterilerin bütün fonlarını iade etme yönünde çalışmalara başlandığını belirtti.

”MisterTango’ya, CoinFlux cüzdanlarında bloke edilmiş parası olan insanların listesini, bakiyeleri ve bu fonları müşterilerin banka hesaplarına yollama talimatını gönderdik.”

Ancak görünüşe göre söz konusu fonlar, sadece itibari para ile yapılmış olanlar ve Bitcoin borsasındaki kripto para fonlarına karşı herhangi bir işlem mevcut değil. CEO Vlad Nistor’a karşı başlatılan yasal girişimin çıkış noktası ise, 2014 ve 2015 yılları olarak bilinmekte. İddialara göre Nistor, Telegram aracılığıyla doğru olmayan yollardan kazanç elde etmiş. İddiaların bir kısmı Nistor’un çalınan veya kaybolan kripto para birimleri ile de ilgili olabileceğini belirtmekte. Ancak henüz borsadan veya yetkililerden Nistor’un tutuklanma sebebi ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

CEO’su Tutuklanan Bitcoin Borsası İşlemleri Durdurdu isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

CEO’su Tutuklanan Bitcoin Borsası İşlemleri Durdurdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çin’deki Madenciler Ülkelerinden Çıkıyor Satoshi Nakamoto’nun hesabı tekrar online görünüme geçti, Nakamoto geri mi döndü? Piyasada Neler Oluyor? BTC, 3500 Doların Altında, ETH’de Yüzde 7’lik Düşüş Tom Lee: Merak Etmeyin Altlar da Hareketlenecek Bakkt’ın Üst Kuruluşu ICE, Küresel Blockchain Firması Blockstream İle Ortaklık İmzaladı Willy Woo: “Bitcoin fiyatının 8.000 dolara düşüşü halving öncesi benzersiz bir kurulum”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır