Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Cardano Foundation, IOHK ve Emurgo Yollarını Ayırdı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Cardano Foundation, IOHK ve Emurgo Yollarını Ayırdı
Cardano Foundation, IOHK ve Emurgo Yollarını AyırdıIOHK’nin CEO’su Charles Hoskinson, yakın zamanda bir röportaj vererek Cardano ve Bitcoin hakkında yorumlarda bulundu. Cardano Foundation ile Bitcoin Foundation’ı kıyaslayan Hoskinson, şu yorumu yaptı: “Bitcoin, başarılı olmak için Foundation’a ihtiyaç duymadı.”

Bu yorum, Cardano [ADA] projesinin üç ayağından biri olan Cardano Foundation’un IOHK ve Emurgo’dan ayrılmasının ardından geldi. Düşüncelerini Foundation’a henüz cevaplanmamış bir açık mektup ile ileten Hoskinson, konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Biz bu durumla 2 sene baş ettik ve çabalarımız sonuçsuz kaldı; Emurgo ve IOHK, Foundation’ın mevcut yönetim sistemine dair duydukları güveni kaybettiler ve kamuoyuna yolumuza Foundation olmadan devam edeceğimizi bildirmek bizim görevimiz.”

Hoskinson, Cardano Foundation’un Yönetim Kurulu Başkanının iş etiğine uygun hareket etmediğini ve ‘adam kayırdığını’ ifade etti. Bunun yanısıra Foundation’ın toplantı gruplarını kontrol etmek, halka güncel ve doğru bilgi vermek gibi görevlerini de yerine getirmemesi gibi problemlerin bu 3 kurumu ayrılışa sürüklediğini ifade eden Hoskinson, şunları ekledi:

“Şu anda Cardano Foundation’un yararı, Bitcoin Foundation’ın Bitcoin’e olan yararından daha fazla değil ve Bitcoin’in bu kadar tutulmasında Bitcoin Foundation büyük bir rol oynamadı. Bitcoin’in başarısında birçok insanın emeği rol oynamıştır.”

Hoskinson, Dünya geneline yayılmış Cardano topluluklarının durumu hakkında da kimi açıklamalarda bulundu:

“27 tane ülke gezdim ve insanların uğradıkları hüsranları, hayal kırıklıklarını gördüm. Güney Kore’de iyi bir izlenim bırakmamak bizim için affedilemez bir olgu. Piyasaya giriş yaptığımızda insanlar zirve fiyattan ADA satın aldılar; şimdi 0.07 dolar seviyesinde olmamıza rağmen bu insanlar hala bizimle. Çok fazla para kaybettiler ve yine de bizimleler ve projemize inanıyorlar.”

Cardano Foundation, IOHK ve Emurgo Yollarını Ayırdı isimli makale Mert KARAGÖZOĞLU tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Cardano Foundation, IOHK ve Emurgo Yollarını Ayırdı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

IBM blockchain konusunda ısrarcı – Yeni bir patent daha aldı! Uzman analist Bitcoin’in bir sonraki zirvesi için tarih verdi ‘’Ülkeler Benimle Rekabet Etsin’’ Diyen ABD’li Milyarder Yatırımcı  Tim DRAPER İstanbul’daki Konferansa Katılacak! Charlie Lee, halving’ten umudunu kesti: “Litecoin Ağustos ayında düşebilir.” Bu Seferki Hack Saldırısı Bir Kripto Para Borsasına Değil, Bankaya! ICE, Bakkt’ın Bitcoin Depolama Lisansı İçin Bastırmaya Devam Ediyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır