Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Malta’daki Kripto Para Düzenlemeleri 1 Kasım’da Yürürlüğe Girecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Malta’daki Kripto Para Düzenlemeleri 1 Kasım’da Yürürlüğe Girecek
Malta’daki Kripto Para Düzenlemeleri 1 Kasım’da Yürürlüğe GirecekMalta hükümeti, yaklaşmakta olan Malta Blockchain Summit’ten önce kripto paralara ve Blockchain’e ilişkin yasal düzenlemeleri hazırlamak istiyor.

Blockchain Adası Tam Gaz İlerliyor

Dünya genelinde kripto para ve Blockchain sektörlerine pek ılımlı yaklaşmayan ülkeler olsa da Malta’nın bu ülkelerden olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Hatta bu alanlarda attığı ılımlı adımlarla ‘Blockchain Adası’ lakabını kazanan Malta, sektördeki pek çok şirketi kendisine çekiyor.

Malta hükümeti bundan birkaç ay önce kripto para ve Blockchain sektörleriyle ilgili sunulmuş üç yasa tasarısını onaylamıştı. Hükümet zaman içerisinde Malta Finansal Hizmetler Otoritesi ve Malta Dijital Yenilik Otoritesi ile yaptığı görüşmeler sonrasında Dijital Finansal Varlıklar Yasası’nı ve Yenilikçi Teknoloji Düzen ve Hizmetleri Yasası’nı 1 Kasım 2018’de yürürlüğe sokma kararı aldı.

Yenilikçi Teknoloji Düzen ve Hizmetleri Yasası  Blockchain ve kripto para sektörlerine ilişkin düzenlemelerin temelini oluşturacak. Dijital Finansal Varlıklar Yasası ise ICO projelerine ilişkin prosedürleri ve gereklilikleri belirleyecek.

Malta’nın bu alanda atacağı adımlar ülkede gerçekleşecek Blockchain zirvesiyle hemen hemen aynı tarihe denk geliyor. Malta Blockchain Summit’in CEO’su olan Eman Pulis, konu hakkında şu yorumu yaptı:

“Zamanlamanın bu kadar iyi denk gelmesinden ötürü çok memnunuz. Malta’yı Blockchain alanında lider konuma getirecek çabaları desteklemek için her daim buradayız. Malta Blockchain Summit’in Malta hükümeti tarafından yasal alanda atılmış adımları yansıtmasını umuyoruz. Bu, etkinliğe katılacak delegelerin beş bini için de büyük bir fırsat olacak.”

Malta’daki Kripto Para Düzenlemeleri 1 Kasım’da Yürürlüğe Girecek isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Malta’daki Kripto Para Düzenlemeleri 1 Kasım’da Yürürlüğe Girecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü Danışmandan Ethereum Classic Yorumu Casper Labs Kurucusu: Gelecekte Üç Ethereum Tokeni Olacak Ripple balinası, Coinbase duyurusundan sonra 161 milyon XRP’yi taşıdı Bitcoin, 2018 Yılında PayPal’dan Altı Kat Daha Fazla İşlem Gerçekleştirdi Binance’nin Wechat ve Alipay ile olan ortaklığına yalanlama geldi Dolar ve Euro’da Son Dakika Fiyatları, Altın Son 7 Ayın Zirvesinde, Benzin İndirimi, Öne Çıkan Ekonomi Haberleri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır