Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

”Bir Yatırımım Olsun” Diyerek Bitcoin Alanlar Riski En Aza İndiriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » ”Bir Yatırımım Olsun” Diyerek Bitcoin Alanlar Riski En Aza İndiriyor
”Bir Yatırımım Olsun” Diyerek Bitcoin Alanlar Riski En Aza İndiriyor

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para sahibi olan istisnasız en az %80’in ”hemen kazanayım, kripto paralar ne kadar kazandırır, ne kadar sürede Bitcoin kazandırır?” sorularını duymak ve bu sorulara maruz kalmamak en deneyimli ve tecrübeli yatırımcıların bile gündeminde bulunurlar. Bu sorulara yanıt aranan sürede kripto paraların takip edilmesi ve fiyat konusunda beklentilerin nasıl olduğuna bakmak bile bu sorulara verilecek olan karmaşık yanıtlardan daha çok yardımcı olacaktır. Bitcoin ve kripto paraları sadece ”hemen para kazanma aracı” olarak görenlerin yanıldığı en büyük konu ise kripto paraların asla ve hiçbir zaman ”hemen kolay onlarca kat para kazanma aracı” olmadığını bilmeleri gerektiğinden geçmektedir. Yasal olarak kripto para birimlerinin belirli bir düzenlemeye ihtiyaç duyması ve insanların kripto paralarla ilgili bilgi odaklarını sadece kazanç üzerinde tutmaması gerekir.

2018’de kripto para fiyatlarındaki düşüşler olsun, piyasa hacmindeki değişimler olsun hepsi yatırımcılar açısından büyük olumsuzlukları beraberinde getiren konular ve olaylar oldu. Bununla da sınırlı kalmayarak, kripto paraların çok fazla değer kaybetmesinden dolayı bazı yatırımcılar tüm yatırımlarını bu yıl içerisinde satarak, elde avuçta ne varsa kripto paralara yatırmış olsa bile bunları büyük zararlar yaşayarak satmaya karar verdiler. ABD merkezli satışlardaki fark ile tüm diğer ülkelerdeki fark büyük boyutlara ulaştı ve tarihin en fazla kripto para kayıpları bu dönemde yaşandı. Rekorlar kırılması beklenen yıl sonu ”hüsran” ile kapanmaya hazırlanırken, bazı yeni yatırımcılar ise ”yan cebimde dursun” diye düşünmeye başladı ve düşük fiyattan Bitcoin almaya başladılar.

Bazı yeni yatırımcıların çeşitli sosyal medya ve platformlarda yazdıkları beklenti ”gelecekte bize kazandırırsa ne iyi, kazandırmazsa kaybetsek bile düşük fiyatta tutmamızdan dolayı bir kayıp yaşatmaz” yönünde olmakta. Yeni bazı yatırımcıların sadece gelecekte kripto para birimlerinin kendilerine kazandırabilecek olduğu hakkında yorumlar yapması ve kripto paraların gelecekte kendilerine kazandırmasa bile şimdiki ekonomik durumlarına etkisi olmayacak olduğunu belirtmesi piyasaya yeni giren bazı yatırımcıların düşüşler sonrasında daha tecrübeli ve daha akılcı olarak yatırımlar yapmalarında etkili oldu.

Bitcoin Alanlar Az Almaya Başladı
Fiyatı 13.000 dolar iken, tüm parasını Bitcoin’e yatıranların büyük kısmı kayıplar yaşadılar ve bu kayıpların oranları yüksek oldu. Bugün ise artık kripto para yatırımı yapan yeni yatırımcılar piyasanın sağı ve solunun belli olmadığını düşünerek yatırım yapıyorlar ve kripto paraların kazandırıp kazandırmayacak olduğundan daha çok, kazandırmaz ve tam tersine büyük düşüş olursa bunu nasıl kapatabilecek olduklarını düşünüyorlar. Bitcoin fiyatının kendilerini etkilemeyecek kadar düşük olsa bile 1 Bitcoin almanın kendilerine gelecekte kayıp yaşanırsa büyük kayıp yaşatabilecek olduğunu düşünenlerin sayısının yükselmesi ise piyasaya akılcı yatırımın daha fazla artmaya ve kripto paraların geleceği için önemli olan ”tecrübeli olmayan ama ne yaptığını bilen” yatırımcılara ihtiyacı olduğu gösteriyor.

Bitcoin Cash hard forkuna bağlı olarak yaşanan düşüşlerin dünyada milyarlarca dolarlık kripto para yatırımlarının silinmesine sebep olduktan sonra gelişen bu olaylar sonrasında eski yatırımcılar ne kadar büyük yanlışlar yaptıklarını ve ne kadar büyük hatalar ile karşı karşıya kaldıklarını anlamış oldular. Henüz kripto paralar için iş işten geçmedi ve hala bir şans olabilir. Bu şans bu sene olmazsa, gelecek sene olabilir. Hiç olmaya bilir. Bunu bilebilmek için yatırımcıların neler yapacak oldukları ve yatırımcıların piyasada nasıl davranacak olduklarına bağlı olarak belirlenecek olması, büyük yatırımcıların kararlarının etkili olacak olması ve yasal kararların kripto paraları belki de dünyanın en iyi veya en kötü yatırımı yapabilecek olduğu akıldan çıkarılmaması gerekiyor. Yeni yatırımcılar ise bunu bilerek yaptıkları yatırımlar sayesinde gelecek kaygısı yaşamayacak, ani panik ile satış yapmak zorunda kalmayacak ve panik satışlardan milyonlarca dolar para kaybetmeyecek olan yatırımcılar olacak. 10.000 dolarlık Bitcoin yatırımı olan bir kişinin 190.000 dolar olan Bitcoin yatırımını (19 bin dolar seviyesinde) satmamasının da olumsuz yönleri olduğunu HODL diyerek hareket edenlerin er ya da geç olarak kaybetmelerinin ihtimaller dahilinde olduklarını anlamaları ile yeni yatırımcılar akıllıca davranmaya başladılar.

Bu içerik Bitcoinsistemi.com için özel olarak hazırlanmış olup izinsiz kullanılamaz. Yatırımcı profili araştırması ülke farketmeksizin İngilize ve Almanca 37 farklı yeni yatırımcı tarafından yapılan açıklama, yorum ve sorulara verilen yanıtlara göre düzenlenmiştir. Yatırım önerisi veya yatırım niteliğinde değildir.

Bu içerik Bitcoinsistemi.com‘da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

”Bir Yatırımım Olsun” Diyerek Bitcoin Alanlar Riski En Aza İndiriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bir Bitcoin ATM Şirketi, İlk Defa New York’tan BitLicense Almaya Hak Kazandı! Kriptoparalar Bitcoin’in Ölçeklenemez Bulunması ile Düşüş Yaşadı Bitcoin Tekrar 9.300 Dolara Yükseldi XRP TipBot’un Yaratıcısı, Ripple ile Nasıl Tanıştığını Anlattı Hubbard: Enerji Sektöründe Blockchain Devrimi Yaşanacak Binance IEO’larının Yaşadığı Başarı Dikkat Çekiyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır