Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Büyük Gün Yaklaşıyor! Gündeme Gelen ‘Proof of Keys’ Tam Olarak Nedir?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Büyük Gün Yaklaşıyor! Gündeme Gelen ‘Proof of Keys’ Tam Olarak Nedir?
Büyük Gün Yaklaşıyor! Gündeme Gelen ‘Proof of Keys’ Tam Olarak Nedir?

2/2


2/2


3 Ocak 2019 tarihi, zaten yıllardır Bitcoin  için oldukça önemli bir günü temsil ediyor ama bunun yanı sıra ünlü Bitcoin yatırımcısı Trace Mayer‘in yaptığı bir çağrı ile çok daha önemli bir hale gelebilir. Bitcoin’in tarihinde ilk kazılan block olarak da bilinen Genesis bloğu, tam olarak bundan 10 yıl önce ağa işlenmişti ve bazılarına göre Bitcoin’in doğumu, whitepaper’ın açıklanması iken, bazılarına göre ise 3 Ocak tarihinde Genesis’in kazılması olarak düşünülmekte.

Ancak Trace Mayer, insanları bir tür ”proof of keys” kutlaması yapmaya davet etti ve görünüşe göre yeni bir akımı başlattı. Mayer, kripto para yatırımcılarına yaptığı duyurusunda, ”bir başkası (kripto para borsası) sizin özel anahtarınıza sahipse, kripto para birimlerinizin hala size ait olduğunu nasıl bileceksiniz?” ifadesi ile bütün yatırımcıları 3 Ocak 2019 tarihinde kripto para borsalarındaki bütün fonlarını çekmeye davet etti.

Mayer, söz konusu eylemin arkasında iki sebebe sahip olduğunu açıkladı. Bunların birincisi, borsaların gerçekten de insanların yatırdığı kripto para birimlerinin hepsine sahip olduğunu kanıtlamak ve borsaya kontrolün kullanıcılarda olduğunu göstermek iken, ikincisi ise daha çok felsefi bir yapıya sahip  ve  temel olarak bu yöntemin insanların ”parasal egemenliğini” ilan etmesi için önemli olduğu vurgulanmakta.

Başlatılan bu kampanya, Caitlin Long gibi sektörün önde gelen isimlerinin de desteğini elde etti.

HitBTC gibi bazı kripto para borsaları şimdiden kullanıcı fonlarını ‘geçici olarak veremediğini’ açıklarken, yarın başka kripto para borsalarının da HitBTC’ye katılma ‘riski’ mevcut.


İlgili haber:
İddia: HitBTC Bitcoin Borsası, Beklenen Gün Öncesinde Müşterilerin Hesaplarını Dondurdu!

Büyük Gün Yaklaşıyor! Gündeme Gelen ‘Proof of Keys’ Tam Olarak Nedir? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Büyük Gün Yaklaşıyor! Gündeme Gelen ‘Proof of Keys’ Tam Olarak Nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Küresel Perakende Devi Auchan, Blockchain Takip Sistemini 5 Ülkeye Daha Götürecek Çin’deki Bu Üniversite Blockchain Araştırma Merkezi Kurdu Ethereum, 150 dolar için mücadele ederken Google aramaları son üç yılın en düşüğünde 6 Maddede Bitcoin ve Altcoin Durum Değerlendirmesi Hangi Coinde Sert Düşüş Gelebilir ? ICO Tartışması: ABD’deki Bir Savcı SEC’in Kararına Karşı Çıkıyor Craig Wright: ”Bitcoin ABC’yi Bahçemi Gübrelemek İçin Kullanacağım”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır