Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Buterin’in 500 TX/S Hayalini Unutun, Araştırmacılar Ethereum Üzerinde 17.000 TX/S Olasılığını Araştırıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Buterin’in 500 TX/S Hayalini Unutun, Araştırmacılar Ethereum Üzerinde 17.000 TX/S Olasılığını Araştırıyor
Buterin’in 500 TX/S Hayalini Unutun, Araştırmacılar Ethereum Üzerinde 17.000 TX/S Olasılığını AraştırıyorGeçtiğimiz Eylül ayı içerisinde, CoinMarketCap verilerine göre dünyanın en büyük hacme sahip ikinci kripto para birimi Ethereum‘un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum Blockchain ağının ZK-SNARKS teknolojisi kullanarak saniyede 500 işlem kapasitesine ulaşabileceğini ifade etmişti. Söz konusu ZK-SNARKS isimli teknoloji aslında gizlilik odaklı kripto para birimi olan Zcash’e özgü bir ürün.

Bu hafta ise, Ethereum araştırmacıları Barry Whitehat, Alex Gluchowski, Harry R, Yondon Fu ve Philippe Castonguay snark tabanlı yan zincir isimli yeni bir çözüm tanıttı ki iddialarına göre bu çözüm ağın saniyede 17.000 işlem yapmasını sağlayabilir. Söz konusu oran ünlü ödeme platformu Visa‘nın oranına da oldukça yakın.

Snark Tabanlı Yan Zincir Nedir?
Plasma teknolojisine benzer olan snark tabanlı yan zincir teknik olarak kullanıcıların token ve ETH transferlerini Ethereum ana ağının dışında yapmasını sağlayan bir yöntem. İşlemlerin zincir dışında veya yan zincirlerde yapılması ile birlikte, kullanıcılar saniyede on binlerce işlem yapıp alabilecek.

Snark tabanlı yan zincir teknolojisinde işlem kanalını kapatmak ve bunu Ethereum ana ağına tek bir işlem gibi işlemek operatörlerin sorumluluğunda. Bu da Ethereum ağı üzerindeki kullanıcılar arasında binlerce işlemden oluşan bir kanalın kapanmasından önce, kullanıcıların aynı akıllı kontrat seviyesinden çekim işlemi yapabileceği anlamına geliyor.

Kötü amaçlı operatörler ise fonların çekim talebini reddedip, potansiyel olarak büyük oranda veri barındıran kanalı sabote edebilir. Ancak sistemdeki protokol sayesinde bu gibi operatörler tespit edilip kanalda aynı işlemleri yapamaması için ya seviyesi düşürülüyor ya da ağın dışarısına atılıyor.

Eğer söz konusu yöntem gerçekten de iddia ettiğini başarabilirse, Ethereum çok farklı yerlere gelebilir.

Buterin’in 500 TX/S Hayalini Unutun, Araştırmacılar Ethereum Üzerinde 17.000 TX/S Olasılığını Araştırıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Buterin’in 500 TX/S Hayalini Unutun, Araştırmacılar Ethereum Üzerinde 17.000 TX/S Olasılığını Araştırıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Londra’da Açılan Bu Barın Müşterileri Bitcoin ile Ödeme Yapabilecekler Son 5 yılda kripto sektöründeki ilk 10 kripto para çok değişti! İşte liste: Ünlü analist: ”Bitcoin ayısı öldü! BTC 100 bin dolara ulaşacak.” Ethereum 2% artışla 311,71 seviyesinin üzerine çıktı Bir Bitcoin Yardım Projesi Venezuela Vatandaşlarına 1 Milyon Dolar Toplamayı Hedefliyor! Ünlü şirketten inanılmaz Bitcoin ve altcoin tahmini: 100 bin dolar geliyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır