Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bu Yeni Cihaz Sayesinde Arabanızı Şarj Ederken IOTA Kullanabileceksiniz

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bu Yeni Cihaz Sayesinde Arabanızı Şarj Ederken IOTA Kullanabileceksiniz
Bu Yeni Cihaz Sayesinde Arabanızı Şarj Ederken IOTA Kullanabileceksiniz

© Reuters.  © Reuters.

IOTA, bir süredir elektrikli araçların şarjlarını doldurmak için gereken bir şarj istasyonu kurmaya çalışıyordu. IOTA, beş ay boyunca devam eden çeşitli testler sonucunda bu istasyonu hazırlamayı başardı.

Tüm Ödemeler IOTA ile

IOTA’nın hazırladığı bu şarj dolum istasyonunun hala pek çok yönden gelişmesi gerekiyor. Ancak ekip, projeyi hayata geçirmeye yetecek kadar çalışma yaptı ve artık sorulacak soru ‘IOTA bu işi yapabilir mi?’ değil, ‘IOTA bu işi ne zaman yapacak?’.

Bu istasyonun en cazip yanlarından biri de kredi veya banka kartıyla ödeme yapma zorunluluğunun ortadan kalkmış olması. ElaadNL işbirliğiyle geliştirilen bu cihazlara IOTA ile ödeme yapılabilecek ki bu da ödeme sürecinin bir hayli hızlı gerçekleşeceği anlamına geliyor.

ElaadNL’deki uzmanlardan olan Harm van den Brink, şirketin söz konusu şarj istasyonunu test etmek için ‘küçük bir Tesla’ kullandığını ve test sonuçlarının gayet olumlu olduğunu belirtti. Şirket şu anda kullanıcıların doğrudan şarj istasyonundan ödeme yapabilmelerini sağlayacak olan QR kodları üstünde çalışıyor.

Diğer Araçlar Zamanla

IOTA ve ElaadNL ortaklığında geliştirilen bu istasyon çeşitli avantajlara sahip. Ancak cihaz henüz sıradan arabalarda kullanılamıyor. Brink’e göre cihaz şu anda ciddi ölçüde gelişmiş olsa da hala ‘tamamlanmış’ sayılamaz çünkü çok fazla eksiğe sahip. Blockchain alanında uzman olan Brink’in yorumu şu şekilde:

“Bu projenin çalışabildiğini, hatta makineden-makineye tarzında işleyebildiğini görmekten gerçekten çok memnunuz. Ama projede kullanılan yazılım da donanım da hala test aşamasında ve bence henüz tamamlanmış değil.”

Bu Yeni Cihaz Sayesinde Arabanızı Şarj Ederken IOTA Kullanabileceksiniz isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bu Yeni Cihaz Sayesinde Arabanızı Şarj Ederken IOTA Kullanabileceksiniz - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

‘Bitcoin fiyatında patlama olabilir’ dedi, bu 4 nedeni gösterdi ABD’nin Bitcoin Atağı Lamborghini’sini Satıp Daha Fazla Bitcoin Satın Alacak! Yatırım Uygulaması Investr, Kendi Kripto Para Endeksini Piyasaya Sürdü! Başarılı analistten korkunç tahmin: ”Bitcoin fiyatı 2.000 dolara düşebilir.	“ Antonopoulos: Quadriga CX Olayı, Borsaların Güvenilmez Olduğunun Kanıtı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır