Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bu Trader şirketi Bitcoin yatırımlarına % 100 prim ödedi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bu Trader şirketi Bitcoin yatırımlarına % 100 prim ödedi
Bu Trader şirketi Bitcoin yatırımlarına % 100 prim ödedi


Trader şirketi Bitcoin varlıkları bulunan müşterilerine yüzde 100 pirim ödedi. Hisse senetlerinden petrole, kurumsal borçlara kadar her şeyden para kaybetmek mi? Daha kötü olabilirdi.

Trader şirketi Bitcoin yatırımlarına % 100 prim ödediGeçen yılın en kötü zamanlanmış işlemlerinden birinin ne olabileceğini görmek için, 1 milyar dolarlık Grayscale Bitcoin Investment Trust‘a bir göz atın. 18 Aralık’ta, Bitcoin’in destansı çöküşünün başlamasından bir gün önce, Trust müşterileri, net varlık değerinin %100’ünden fazla prim aldılar. Zor şartlar altında, spot piyasada 20,000 $ civarında işlem gören Bitcoin için 40,000 $’lık ödeme yapıldı.

Fiyat farkı, büyük ölçüde kıtlık değerinin bir sonucuydu. Trust’ın satın alınması, regüle edilmiş ABD’li kurumsal yatırımcıların kripto para ile kazanç elde etmesi için birkaç yoldan biriydi. Bazı yatırımcılar, yüksek kazanç elde etmek için bu kripto deliliğine para yatırmak için istekliydiler.

Elbette, şimdi bunun zirve olduğunu biliyoruz. Bitcoin‘in 4,000 dolara düşmesi ve Grayscale Trust’ın primleri azaltması nedeniyle, 18 Aralık tarihli senetler gün geçtikçe daha kötü görünüyor. Alıcının pozisyonlarını ne kadar koruyacağı belli olmasa da, bu ticaretle uğraşan herhangi birinin, yüzde 87’nin üzerinde kaybı olacaktır.

Yatırımcıların dikkat etmesi gereken bir nokta da, düşmesinden sonra bile, Grayscale Trust, tam olarak ucuz değil ve net varlıklara verilen prim hala yüzde 9’un üzerinde.


Kaynak: Bloomberg

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bu Trader şirketi Bitcoin yatırımlarına % 100 prim ödedi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin için ‘Aralık seviyeleri tekrar test edilebilir’ uyarısı Fork savaşı devam ediyor: Ama borsalar BCHABC’yi “BCH” olarak etiketliyor Dev iddia: Apple telefonlarına Ripple (XRP) desteği geliyor! Analistlerde Bitcoin ve Altcoin Tahmini! Son Dakika: Ripple, Ethereum, TRON, Stellar, EOS ve Litecoin Haberleri Son Dakika: VanEck Bitcoin ETF Kararı Sonuçlanıyor Moskova’da Direk Nakit Para ile Bitcoin Satışının Hacmi 50 Milyon Doları Aştı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır