Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Serbest Bırakılması İçin 50 Bitcoin Talep Edilen İş Adamı, Özgürlüğüne Kavuştu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Serbest Bırakılması İçin 50 Bitcoin Talep Edilen İş Adamı, Özgürlüğüne Kavuştu
Serbest Bırakılması İçin 50 Bitcoin Talep Edilen İş Adamı, Özgürlüğüne Kavuştu

3/3


2/3


Serbest bırakılması için 50 BTC’lik fidye istenen Afrikalı iş adamı, ailesinin yaptığı açıklamaya göre resmen serbest bırakıldı.

Cape Town, Güney Afrika bölgesinde yaşayan ve önemli bir çevresi bulunan iş adamı Liyaqat Parker, ailesi tarafından yapılan bir açıklamaya göre Pazartesi günü serbest bırakıldı. Buna rağmen, Bitcoin olarak istenen fidyenin ödenip ödenmediği gibi konular, ailesinin daha fazla bilgi deşifre istememesi üzerine hala bilinmezliğini koruyor.

Ünlü iş adamı yaklaşık olarak iki ay önce kaçırılmıştı ve The South African haber kaynağının aktardığına göre kaçıranlar fidye olarak tamı tamına 50 BTC talebinde bulunmuştu. Parker, Güney Afrika menşeli Foodworld süpermarket zincirinin sahibi ve ülkedeki kodaman iş adamlarından bir tanesi. Kendisi iş yerlerinden bir kaç tanesini teftiş ederken, beş silahlı adam tarafından zorla kaçırılmış ve ondan sonra kendisinden haber alınamamıştı.

Bitcoin ile fidye istenmesi durumu aslında yeni yaşanan bir olay değil. Daha önce EXMO kripto para borsasında bir analist olan Pavel Lerner de Ukrayna‘nın başkenti Kiev‘den kaçırılmış ve daha sonra fidyecilerin talep ettiği 1 milyon dolarlık Bitcoin ödemesi yapılarak serbest kalmıştı. Bunun yanı sıra Türkiye içerisinde de Bitcoin ile ilgili kaçırılma ve öldürülme olayları maalesef ki yaşandı.


İlgili haber:
İstanbul’da İlk Bitcoin Gasp Operasyonu


İlgili haber:
Kripto Para Sahiplerine Yapılan Fiziksel Saldırılarda Artış Var – İşte Belgelenmiş Fiziksel Saldırı Listesi

Serbest Bırakılması İçin 50 Bitcoin Talep Edilen İş Adamı, Özgürlüğüne Kavuştu isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Serbest Bırakılması İçin 50 Bitcoin Talep Edilen İş Adamı, Özgürlüğüne Kavuştu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin, Satışların Ardından Yükseliyor; Diğer Kriptolar Genel Olarak Yüksek ABD Dışişleri Bakanı’ndan Bitcoin açıklaması: SWIFT gibi düzenlenmeli 2 Adımda Binance’ten Kredi Kartıyla Kripto Para Satın Almak Güvenlik Firması, Ethereum Classic ”Saldırganının” Yerini Bulmak İçin Yardım istiyor SEC Bitcoin ETF’leri Kabul Ederse Her Hisse 25 BTC Değerinde Olacak! Kripto Para Borsaları, Acımasız Kripto Para Kışını Atlatabilecek Mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır