Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin 6 Ay İçerisinde 10.000 Doları Aşacak Mı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin 6 Ay İçerisinde 10.000 Doları Aşacak Mı?
Bitcoin 6 Ay İçerisinde 10.000 Doları Aşacak Mı?

2/2
Bitcoin 6 Ay İçerisinde 10.000 Doları Aşacak Mı?Bitcoin 6 Ay İçerisinde 10.000 Doları Aşacak Mı?

2/2

Kriptokoin.com- Bazı uzmanlara göre, Bitcoin fiyatının önümüzdeki altı ay içinde beş rakama ulaşma şansı gün geçtikçe daha da artıyor. BTC opsiyonlarının bugünkü değerine dayanarak, kripto para birimi analiz şirketi Skew Markets, lider kripto para Bitcoin’in Eylül ayına kadar 10 bin doları aşma şansının yüzde 4,6 olduğunu açıkladı.

Bitcoin işlem hacmi yeni bir rekor kırdı
Ek olarak Skew Markets, Bitcoin’n daha düşük fiyat hedeflerine ulaşma olasılığını da belirledi. Örneğin, Bitcoin’in Eylül ayına kadar 8.000 dolara ulaşma olasılığı yüzde 10’un biraz altında. Ancak bu hedef, Eylül ayına kadar 6 bin dolara indirildiğinde iki katına çıkarak yüzde 20’yi biraz geçiyor.

Şu anda Bitcoin, hafta sonu 4.000 dolar direnç seviyesini kısa bir süre sonra kırdıktan sonra 3.950-4.000 dolar aralığında işlem görüyor. Lider kripto para biriminin direnç seviyesini kırması, artan hacimlerin ortasında geldi. Analist Kevin Rooke’ye göre Bitcoin işlem hacmi 10 milyar doların üzerine çıkarak yeni bir rekor kırdı:

Bitcoin’in günlük işlem hacmi artıyor. Hacim son 5 ayda yaklaşık yüzde 150 oranında arttı. Ortalama günlük hacim Ocak 2018’den bu yana bu kadar yüksek olmadı.

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti düşüyor
İlginçtir ki bu aynı zamanda Bitcoin’in pazardaki baskınlığının düştüğü bir zamana denk geliyor. CoinMarketCap’e göre, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti yüzde 50,8’dir. Geçen yılın çoğunda ve bu yılın önemli bir bölümünde bu rakam yüzde 53’ün üzerindeydi. Bitcoin’in pazar payı 2019’da yüzde 53’ten yüzde 51’e düştü.

Kripto para birimi piyasalarında bir yıldan uzun süredir devam eden aşağı yönlü koşullar göz önüne alındığında, düşük Bitcoin piyasa hakimiyeti oranları anlaşılabilir. Bununla birlikte bu rakamlar, ünlü kripto boğalarının cesur tahminlerde bulunmasını engellemiyor. Mesela Fundstrat’tan Tom Lee, Bitcoin’in gerçeğe uygun değerinin 15.000 ile 20.000 dolar arasında olması gerektiğini ileri sürüyor.

Bitcoin’de kısa vadeli riskler artıyor
Bitcoin için kısa vadede, bazı analistler olumsuz yönde riskler olduğu konusunda uyardılar. Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’in aşağı doğru bir hamle yapabileceğini belirterek şunları söyledi:

Tüm kripto para piyasası daha düşük fiyatlara gitme yolunda olgunlaştı. Koşullar çöküşten hemen önceki Kasım ayına benziyor. Fiyatlar, çok kısa süreli birkaç aşağı yönlü keskin hareketlerle dar aralıklarda konsolide oluyor gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Bitcoin 6 Ay İçerisinde 10.000 Doları Aşacak Mı? appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin 6 Ay İçerisinde 10.000 Doları Aşacak Mı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

20 Aralık Bitcoin fiyat analizi: Toparlanma sürecinde kritik nokta 3.875 dolar Ünlü Akademisyenden Bitcoin Yorumu İşte herkesin merakla beklediği kısa vadeli Ripple (XRP) fiyat tahminleri Huobi, Japonya’da Lisanslı Şekilde Hizmet Verecek Roger Ver: Bitcoin Sürklase Olacak 2020’ye kadar Hodl etmeniz gereken 4 Token

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır