Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bu karar Bitcoin’in sonunu getirebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bu karar Bitcoin’in sonunu getirebilir
Bu karar Bitcoin’in sonunu getirebilir

© Reuters.  © Reuters.

Bu karar Bitcoin’in sonunu getirebilir diyor, Riccardo Spagni. Monero’nun çekirdek geliştircisi Flutffy Pony’in kadrosunda yer alan Spagni. Gizlilik ve Bitcoin hakkımda kritik açıklamalarda bulundu.

Hangi karar Bitcoin’in sonunu getirebilir?Bu makalede bitcoin fiyatı yerine gerçekten önemli olduğunu düşündüğümüz bir yorum analiz makalesi paylaşmak istiyoruz. Umarız faydalı olur.

Spahni, Laura Shin ile yaptığı bir röportajda Bitcoin‘e inandığını söyleyerek başlıyor sohbete. Kendisinin kripto para piyasası ile nasıl tanıştığını da anlatıyor ve Bitcoin’i 2011 yılında keşfettiğini ve madencilik yapmaya başladığını belirtiyor.

Spagni Monero gizlilik odaklı bir kripto olduğundan, yatırımcılar tarafından çok iyi bilindiğini ”gizliliğin temel insan haklarından biri olduğunu belirtiyor.” ve ekliyor;

“İnsanların temel haklarından biri olan mahremiyete önem veriyorum. Bu teknolojinin, insanların mahremiyetini ve özellikle kendini bu konuda rahat hissetmeyen insanların ihtiyacını karşılayacak olan bir teknolojiyle ilgileniyor”

Spagni bunu Facebook (NASDAQ:FB) Cambridge Analytica veri hırsızlığı ve suistimali ile Edward Snowden’ın açıklamalarıyla örneklendiriyor. Özellikle internet kökenli mahremiyetin ne kadar önemli olduğuna vurgu yapıyor.

Spagni sözlerine şöyle devam etti;

”Ancak insanların bu konuyu çok önemsemediğini görüyorum. Onlara göre internet, ücretsiz bir çok şeye erişimin sağlandığı bir mecra. İnsanlar bunu iyi bir şey sanıyor”

Bitcoin neden gizliliğe odaklanmamalı?Spagni, Bitcoin’in kesinlikle gizliliğe odaklanmamasını söylüyor. tam tersi şeffaf olmalı. Bitcoin’in gizlilik unsurlarının Monero’ya kıyasla daha az olması bir avantajdır. Monero ise sürekli düzenleyiciler ile karşı karşıya gelmektedir.

“Bitcoin’in gizlilik seviyesini artırmak, üzerindeki baskıyı artıracaktır. Bitcoin şeffaflık ve izlenebilirlik konusunda düzenleyicilerin kabul ettiği bir seviyededir. Bitcoin’in gizlilik seviyesini artırmak ona yapılabilecek en büyük kötülüktür. Düzenleyicilerin perspektifinden bakmaya çalışmalıyız, gizliliği artırma çabası, Bitcoin’i bitirmek için kullanılmaktan başka bir şeye yaramayacaktır, böyle bir karar Bitcoin’in sonunu getirebilir.”

Bu gün yaşanan temel sorunların merkezinde gizlilik olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bitcoin fiyatı düzenleyicilerin iki dudağı arasında neredeyse. Bu anlamda BTC’nin gizlilik derecesinin kesinlikle geliştirilmemesi taraftarıyız.

kaynak

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bu karar Bitcoin’in sonunu getirebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Güney Kore’deki Seul Yönetimi Blockchain Araştırmalarını Hızlandırdı Japonya’nın LinkedIn‘i, Beam’e Yatırım Yaptı Araştırma: Amerikalıların Çoğu Bitcoin’in Gerçekten Ne Anlama Geldiğini Bilmiyor Bitcoin Yılbaşında ne olur ? Forbes tahmini E-ticaret Devi Vergilerini Bitcoin İle Ödeyecek! Ripple Fiyatının Çökmesinde 2 Olağan Şüpheli Hareket

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır