Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bu İndikatöre Göre Bitcoin Boğaları Geri Döndü: Sıradaki Önemli Seviyeler

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bu İndikatöre Göre Bitcoin Boğaları Geri Döndü: Sıradaki Önemli Seviyeler
Bu İndikatöre Göre Bitcoin Boğaları Geri Döndü: Sıradaki Önemli Seviyeler

3/3


2/3

Coindesk analisti Omkar Godbole’ye göre lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 4 bin doların üzerindeki güçlü hamlesini takiben önemli bir teknik grafikte gittikçe yükseliyor. Kripto analistine göre, teknik veriler Bitcoin boğalarının tekrar geri döndüğünü gösteriyor ve Bitcoin boğaları, yeni bir ralliye hazırlanıyor.

Coindesk analisti: Bitcoin fiyatı trendi tersine çevirdi!
Omkar Godbole’e göre, önde gelen kripto para birimi piyasa değeriyle ilk defa 17 Aralık tarihinde, geniş çapta takip edilen 3 günlük grafikte bir “tersine dönüş” mumunun oluşturulmasıyla yükseliş eğilimine girdi. Bununla birlikte Coindesk analistine göre, düşüş eğilimli bir grafikte birden beliren bir eğilim değişikliğinin erken göstergesi, boğaları çağırabilir ve Bitcoin’de yeni yüksek seviyeleri görebiliriz.

Bitcoin’in 600 dolarlık rallisinin yanı sıra, lider kripto para birimi dünkü 4 bin dolarlık seviyesinin de üzerine çıktı ve analiste göre 3 günlük grafikte yükselişini teyit etti. Bu nedenle Coindesk analistine göre Bitcoin, yakın vadede bir sonraki 4,4 bin dolarlık büyük direnç seviyesini geçebilir. Yazım sırasında kripto para birimi, 24 saatlik zaman diliminde büyük oranda değişmeden, 4 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.


Bitcoin’in 3 günlük grafiği

Analiste göre, RSI yükseliş trendini destekliyor ve Bitcoin boğaları hazır
Yükseliş eğilimindeki değişimin teyidi, Omkar Godbole’e göre son mumun 3,59 bin doların üzerine çıktığı 3 günlük grafikte görülebilir. Bu olumlu trend değişikliğini, Bitcoin’in dün 10 mum üstel hareketli ortalama (EMA) üzerinde seyretmesi onaylıyor. Ayrıca Göreceli Güç Endeksi (RSI), analiste göre 15 Aralık tarihinde oluşturulan bir yükseliş sapmasını doğrulayarak alt bölgelere sıçradı.


Bitcoin’in günlük grafiği

Günlük grafikte, Bitcoin Çarşamba günü bir “gravestone doji” mumunu oluşturdu ve bu analiste göre geniş bir düşüş eğilimine işaret ediyordu. 15 aylık en düşük seviye olan 3,1 bin dolar seviyesinden olan toparlanma raundu, analiste göre Bitcoin’in dün 3,6 bin dolar (Çarşamba gününün en düşük seviyesi) seviyesinin altında kapanmasına neden olacaktı.

Omkar Godbole’e göre, Bitcoin’in bundan sonra düşme olasılığı düşük
Ancak kripto para birimi, düşüş trendini tersine çevirdi ve 3,9 bin dolar üzerinde bir seviyeyi kapadı. Omkar Godbole’e göre, diğer teknik çalışmalar da boğalara karşı önyargılı görünüyor. Örneğin Coindesk analistine göre, 5 ve 10 günlük EMA’lar kuzey yönünde ve 14 günlük Göreceli Güç Endeksi 50’nin üzerinde. Coindesk analistine göre Bitcoin’in mevcut görünümü şu şekildedir:


  • Üç günlük grafikte boğa dönüşü teyit edildi.
  • Bitcoin devam eden ralliyi önümüzdeki birkaç gün içinde 4,4 bin dolar seviyesine kadar uzatabilir.
  • Yakın vadede düşüş eğiliminin gerçekleşmesi ihtimali düşük olmasına rağmen, günlük olarak 3,63 bin dolar seviyesinin altında bir artış, yükseliş eğilimini iptal edecek.

Bitcoin’in haftalık grafiği

Yazım sırasında lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 4 bin dolar civarında işlem görüyor. Önde gelen kripto para biriminin şu anda 71,2 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. Bitcoin’in 24 saatlik işlem hacmi ise 8,2 milyar dolar seviyesinde seyrediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post Bu İndikatöre Göre Bitcoin Boğaları Geri Döndü: Sıradaki Önemli Seviyeler appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bu İndikatöre Göre Bitcoin Boğaları Geri Döndü: Sıradaki Önemli Seviyeler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

8 Aralık Bitcoin fiyat analizi: BTC 3.400 dolarda destek buldu QuadrigaCX Mağdurlarını Temsil Edecek Avukatlar Bugün Belli Olacak BtcTurk CEO’su Özgür Güneri: Bir sonraki Bitcoin’i aramak boş hayal Hindistan’ın Önemli Şirketlerinden Birisinin CEO’su Saçmaladı: Bitcoin’de Gönderim Ücreti 20 Dolar, Peki Gerçek Ne? İngiltere’de Bir Camii 90.000 TL’lik Kripto Para Bağışı Topladı Altcoin Festivali Mi Yoksa Çöküşü Mü Yaklaşıyor? Bitcoin Kâhini Brandt ve Ünlü Analist Açıklıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır