Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

BTC.Top CEO’su Jiang Zhuoer; ”Bitcoin madencilik ekipmanlarını topladık 2020’yi bekliyoruz”

Ana Sayfa » GÜNCEL » BTC.Top CEO’su Jiang Zhuoer; ”Bitcoin madencilik ekipmanlarını topladık 2020’yi bekliyoruz”
BTC.Top CEO’su Jiang Zhuoer; ”Bitcoin madencilik ekipmanlarını topladık 2020’yi bekliyoruz”

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin madencilik sektörü son çöküşle birlikte sıkıntılı günler geçiriyor. Bitcoin ve kripto paralar hafta sonu uçurumdan aşağı düştü ve şimdi toparlanmaya çalışıyorlar.

Bitcoin madencilik ekipmanlarını topladık 2020’yi bekliyoruzÖnde gelen madencilik havuzlarından BTC.Top kurucusu Jiang Zhouer, 5 Şubat 2019’da başlayan bahar festivali sırasında BTC fiyatının 3000 dolar seviyesine ineceğini tahmin ediyor.

Bitcoin kralı, sosyal medyada Bitcoin değerinin ayı piyasasında yüzde 85 kadar düşebileceğini söyledi. Ayrıca BTC fiyatının, Çin takvimine göre yeni yıldan (5 Şubat 2019) önce veya sonra 3000 dolar seviyesine çakılabileceğini ve gelecek yıl 4500 dolar yakınlarında işlem göreceğini de söyledi.

Bitcoin pazar günü yılın en düşük seviyelerinden olan 3447 dolara kadar çöktü. Fiyat, iki hafta öncesine göre kabaca yüzde 40 düştü ve Eylül 2017’den beri en düşük değerdi. Şu an BTC fiyatı CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte yüzde 7.44 artarak 4333 dolardan işlem görüyor.

Ayrıca Jiang, marketteki çöküşü madencilerin daha kötü hale getirdiği şeklindeki söylentileri de yalanladı:

“Her türlü madencilik donanımı satıldı ve madencilik cihazlarının satılması ile yoğun kripto para satışlarının ateşlendiği iddiası mantıklı değil. ”

“Madencilik cihazlarına yatırım yapıldığında yatırımın geri dönüş süresinin 2 veya 3 yıl sürdüğü göz önüne alındığında, Antminer T9+’dan sonra piyasaya sürülen yeni madencilik donanımlarını vakumlu ambalaj ile depolara koymaya hazırız. Bu yeni cihazları elektriğin ucuz olduğu 2019’un yağmur mevsiminde veya boğa piyasasının başladığı 2020’de kullanmayı düşünüyoruz.”

Dünyanın en büyük üçüncü madencilik havuzu F2Pool’un en son değerlendirmesine göre, Antminer S7, Antminer T9, AvalonMiner 741, Whatsminer M3 ve Antminer S9 madencilik cihazları kapatılma fiyatlarına ulaştı. Bu cihazlar ile madencilik şu anki piyasa şartlarında çok pahalı görünüyor.

Çin’deki büyük madencilik çiftlikleri de ayakta kalmaya çalışıyorlar. Şu anda madencilik cihazlarını elden çıkarmayı düşünmüyorlar. Birçok Bitcoin boğası kripto marketin üç yıl içinde köşeyi döneceğine dair bahse giriyorlar. Dfund kurucusu ve önde gelen OTC tüccarı Zhao Dong, Bitcoin fiyatının üç yıl içinde 50,000 – 100,000 dolar arasında olacağını tahmin ediyor. BTTC China kurucu ortağı Bobby Lee’nin uzun vadeli fiyat tahmini ise 80,000 dolar.

Bitcoin BTC Madencilik Maliyeti Fren Görevi Görür mü?

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

BTC.Top CEO’su Jiang Zhuoer; ”Bitcoin madencilik ekipmanlarını topladık 2020’yi bekliyoruz” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey İşte En Güncel 2019 Bitcoin Fiyat Tahminleri Kaldıraçlı işlemlerde 2000 BTC kaybeden Çinli intihar etti Kripto Balinaları Litecoin’de ziyafet çekiyor, kurumsal borsa XRP’yi destekliyor ve İsviçre Borsası Ethereum tabanlı ETP ekliyor Justin Sun, Warren Buffett İle Buluşma Konusunda İddialı! Tomochain (TOMO) Nedir, Tomochain (TOMO) Nereden Satın Alınır?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır