Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

AB’ye Kendi Kripto Paramızı Çıkaralım Çağrısı

Ana Sayfa » GÜNCEL » AB’ye Kendi Kripto Paramızı Çıkaralım Çağrısı
AB’ye Kendi Kripto Paramızı Çıkaralım Çağrısı

© Reuters.  © Reuters.

Fransa’nın Libra’yı yasaklamasının etkileri halen Avrupa basınında geniş bir şekilde yankılarını sürdürürken, konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Fransa Ekonomi bakanı Bruno Le Maire, Avrupa Birliği ülkelerine bir çağrı yaptı ve birliğin kendi kripto parasını oluşturmasının iyi bir fikir olabileceğini ifade etti.

Başarılı yönetici, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada AB’nin 28 üyesinin bu alanda net bir şekilde bir araya gelmesi gerektiğini ifade ederken, ortak bir yaklaşım ile bu işi çözebileceklerini aktardı.

Le Maire, Libra ile rekabet etmek ve aynı zamanda halkın da kullanabileceği bir kripto para çıkarma fikrinin, son derece cazip olduğuna vurgu yaparken, bu noktada gerekli kişiler ile önümüzdeki dönemde bazı görüşmeler yapacağını da doğruladı.

Le Maire ve Fransa, son dönemde görünüşe göre Libra’nın yakaladığı çıkış ve yaptığı etkiden dolayı bir hayli endişeli. Libra’nın dünya ekonomisinde taşları yerinden oynatacak kapasitede olduğunu söyleyen yorumlar da, pek de yanlış değil gibi görünüyor. Bu noktada, ülkelerin kendi kripto paralarını çıkarmak için hamleler yapması da, normal bir sonuç olarak ifade ediliyor.

Bakalım, önümüzdeki dönemde bu konu ve Facebook’un Librası ile ilgili olarak neler yaşanacak?

AB’ye Kendi Kripto Paramızı Çıkaralım Çağrısı yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

AB’ye Kendi Kripto Paramızı Çıkaralım Çağrısı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance’den Yeni Bir Holochain (HOT) Hamlesi Binance’nin Wechat ve Alipay ile olan ortaklığına yalanlama geldi İşte Vitalik Buterin’in Hiç Görmediğiniz Efsanevi Halleri İşte Warren Buffett’ın Bitcoin nefretinin kökeni Düzenlemeleri İhlal Eden ICO’larla SEC’in Anlaşmaya Vardığı Açıklandı Rusya Denizaşırı Bölgelerdeki Kripto Para Hizmetlerini Düzenleyecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır