Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

BTC-e’nin Sahibi Alexander Vinnik, Açlık Grevine Başladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » BTC-e’nin Sahibi Alexander Vinnik, Açlık Grevine Başladı
BTC-e’nin Sahibi Alexander Vinnik, Açlık Grevine BaşladıŞu an kapatılmış BTC-e isimli Bitcoin borsasının kurucusu ve yöneticisi Alexander Vinnik, geçtiğimiz Pazartesi günü yaptığı açıklamalarda, davasında yaşanan olaylar yüzünden açlık grevine başladığını açıkladı.

Özellikle son dönemlerde ABD, Fransa ve Rusya yetkilileri arasında nereye gönderileceği tartışması yaşanan Vinnik’in avukatı da ”müvekkelinin haklarının ihlal edildiğini” aktardı.

TASS kaynağının aktardığı bir habere göre, Vinnik’in yasal ekibinin başındaki avukat Timofev Musatov, Vinnik’in özellikle Fransa ve Yunan hükümeti tarafından yapılan yasa dışı işlemler yüzünden açlık grevine başlayacağını duyurdu. Vinnik, 2014 yılında Mt. Gox hacklenmesi sonrası elde edilen 4.9 milyar dolarlık Bitcoin’i aklamak suçundan tutuklanmıştı.

Vinnik bir yılı uzun süredir Yunan hapishanelerinde tutulduktan sonra, memleketi Rusya’ya iade edilme talebini kabul eden bir mahkeme kararı ile rahat nefes alsa da, olay düşünülenden biraz daha karışık bir yapıya sahip. Yunan mahkemesi 2017 yılında Vinnik’in ABD’ye gönderilmesini ön görse de, karar daha sonra 2018 yılında bozulmuş ve bunun yerine Rusya’ya gönderilmesine karar  verilmişti. Daha sonra Fransa tarafından çıkartılan bir tutuklama emri ile, 19 Kasım tarihinde duruşması yapılacak yeni bir mahkeme başlamış ancak bu daha sonra 29 Kasım tarihine ertelenmişti.

Bunun yanı sıra Vinnik Yunanistan’da da bir iltica talebinde bulunmuştu ancak bu talep yetkililer tarafından reddedilmişti. Ancak Yunan yetkililerin Vinnik davasında nihai bir karar vermeleri için iltica talebini yeniden gözden geçirmeleri gerekiyor ki bu da sürecin iyice uzaması anlamına geliyor. Vinnik ise tam olarak bir buçuk gündür açlık grevinde ve grevin 29 Kasım tarihine kadar sürmesi bekleniyor.

BTC-e’nin Sahibi Alexander Vinnik, Açlık Grevine Başladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

BTC-e’nin Sahibi Alexander Vinnik, Açlık Grevine Başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dünyaca Ünlü Analist: XRP Yerine Bitcoin, Bitcoin Cash, Monero ve Litecoin Sahibi Olmak İsterdim İşte Bitcoin’i 750 Bin Dolara Kadar Çıkaran Fiyat Tahminleri Lightning Network Kapasitesi 700 Bitcoin’i Aştı Günde 1 Milyondan Fazla İnsan Bitcoin İle İşlem Yapıyor Blockchain Mühendislerine Duyulan Talep Yüzde 400 Artış Gösterdi Weiss Ratings’ten çarpıcı TRON açıklaması: “Ethereum ve EOS, TRON’dan daha iyi.”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır