Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple yeterli düzenlemelerin yapılmaması hususunda şikayetçi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple yeterli düzenlemelerin yapılmaması hususunda şikayetçi
Ripple yeterli düzenlemelerin yapılmaması hususunda şikayetçi

© Reuters.  © Reuters.

  • Ripple’ın bankacılık işleri başkanı Marjan Delatinne bankaların Ripple ağından uzak durmalarının sebebini yeterli düzenlemelerin henüz yapılmamasına bağladı.
  • Blockchain ağları aslında finans kurumlar açısından ödeme ve transfer işlemleri için daha uygun
  • Ripple’ın ürünleri ve XRP’nin kendisi daha iyi likidite yönetimi için ideal olabilir. Bu sayede kripto para tabanlı bir global ekonomik model kurulabilir.

Ripple: Yapısal Reform ŞartRipple yeterli düzenlemelerin yapılasını dört gözle beklese de XRP ürünü uzun zamandır tartışılan bir kripto para. Kimileri XRP’yi yeterince merkeziyetsiz olmamakla suçluyor. Hatta tahvil yani hisse senedi olarak tanımlanma riski bile var. Öte yandan kimileri ise Ripple’ı kripto dünyası ile geleneksel bankaların arasında aranan “kayıp halka” olduğunu iddia ediyor. Lakin iş entegregasyona gelince asıl hedef kitle olan bankalar biraz çekingen davranıyor.

Ripple’ın bankacılık işleri başkanı Marjan Delatinne mevcut bankacılık sisteminde XRP’nin rolüne dair açıklamalarda bulundu. Açıklamada bankaların Ripple ağını kullanma konusundaki isteksizliklerini hala gerçekleştirilmeyen gerekli düzenlemelere bağlanıyor.

Ripple Finans Dünyasını Nasıl Değiştirebilir?Delatinne konu hakkında Frankfurt’ta düzenlenen Euro Finance Tech konferansında konuştu. Delatinne bankaların Ripple ağını kullanmamaları için yasal düzenlemeler dışında hiçbir sebep olmadığını belirtti. Daha doğru ifadeyle bankalar kendilerini böylesi bir değişim için rahat hissetmiyorlar. Çünkü ülkelerin çok sıkı mali disiplinleri var. Bankacılığın en temel bileşenlerinden ikisini oluşturan ödeme ve transfer işlemleri konusunda yasal düzenlemelerin yapılması gerekiyor.

Sonuç olarak bankalar XRP tabanlı olsun ya da başka kripto para tabanlı olsun bu tür çözümlerden çekiniyorlar. Delatinne örnek olarak sahnede ABD’den Meksika’ya 100 dolarlık havale işlemi yapmaktan bahsetti. Mevcut bankacılık sistemi ile hayli zahmetli olan bu havale işlemi Ripple’ın xRapid sistemi sayesinde son derece basit ve kolayca yapılabiliyor.

Delatinne mevcut geleneksel yapı ile kıyaslandığında Ripple’ın global likidite yönetim sistemine de farklılık getireceğine inanıyor. xRapid kullanımı sayesinde insanlar kripto para tabanlı global ekonomi sistemi kurmayı öğrenebilir. Kripto paralar açısından sınırın olmaması ve geçişkenlikteki kolaylık aslında küresel ekonominin ana problemlerine sunulabilecek en güzel çözümlerden. Ripple yeterli düzenlemelerin yapılması durumunda bu sektörün lideri olabilir.

Ripple geçtiğimiz Ekim ayında San Fransisco’da düzenlenene Swell konferansında tanıtılmıştı. O günden bu güne kadar xRapid’i destekleyen 3 adet ödeme sağlayıcısı oldu. Bunlar Cuallix, MercuryFX ve Catalyst Corporate Federal Credit Union.

Kaynak

Ripple hakkında daha fazlası için Tıklayın

Forbes’e göre Ripple 2019’da kripto piyasasının baskın parası olabilir

Ripple 2022 Kripto paralar listesinde birinci sırada olabilir

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple yeterli düzenlemelerin yapılmaması hususunda şikayetçi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Güney Koreli Mesajlaşma Devi Kakao, Blockchain Ödeme Yöntemlerine Odaklanıyor! Kripto Para Sektörü Bakkt Platformunun Açılışını Bekliyor Bitcoin Devlet Müdahalesinden Tamamen Bağımsız Değil Tezos Cüzdanlarına Yeni Açık Bulundu, Kullanıcılar Endişeli BitPay Yöneticisi: Bitcoin Geri Sıçrayacak Ama ICO Piyasasından Emin Değilim Ethereum Hard Fork’una Sayılı Saatler Kaldı – Ethereum’u Ne Gibi Değişiklikler Bekliyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır