Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dünyanın İlk Blockchain Üniversitesi, Seneye Eğitime Başlıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dünyanın İlk Blockchain Üniversitesi, Seneye Eğitime Başlıyor!
Dünyanın İlk Blockchain Üniversitesi, Seneye Eğitime Başlıyor!Oxford Üniversitesinden bir grup araştırmacı, bu yılın sonlarına doğru dünyanın ilk blockchain üniversitesini açmayı planlamakta. Söz konusu kurumun adı ise Woolf University olacak ve öğrencilere diğer tipik üniversitelere kıyasla daha ucuz ve birebir blockchain teknolojisi dersi verecek.

Yeni üniversitesinin en büyük avantajı tahmin edileceği üzre diğer üniversitelere kıyasla daha düşük ücretleri. Birebir ders vermesine rağmen Woolf Üniversitesinin diğer kurumlardan daha ucuza eğitim verebilecek olmasının nedeni ise aradaki aracıların ortadan kaldırılmasından kaynaklanmakta. Söz konusu aracılara düzenleyiciler ve yönetim ekipleri de dahil.

Üniversite aslında tam olarak öğrenciler ve blockchain uzmanları tabanlı yoluna devam edecek ve yıllık 19.200 dolar maliyete sahip olacak. Yapılan açıklamaya göre öğretmen kadrosu ise rekabetçi maaşlara sahip olup, farklı faydalar sağlayacak. Dünya çapında bir çok ülkeye baktığımızda – özellikle Türkiye – bu kayıt ücreti fazla gibi gözükse de, dönemlik 10.000 doların altında olan ücreti ile Woolf Üniversitesi 32.400 dolarlık ortalama üniversite harçlarının neredeyse üç katı daha uygun.

İddialara göre yeni üniversite bize bile çok yakın bir Akdeniz ülkesi ve adası Malta içerisinde kurulacak ve hem online hem de kampüs içi iki eğitim tipi sunmayı umuyor. Bu sayede maksimum sayıda öğrenciye ulaşılabilecek ve blockchain çok daha fazla insana ulaşmış olacak. Ekip ilk olarak üniversite için ICO yapmayı planlamış olsa da, daha sonra yasal durumlar nedeniyle bundan vazgeçti. Ancak bazı uzmanlara göre, söz konusu üniversite gerçek bir ”üniversite” olmayabilir.

”Avrupa İçerisindeki Blockchain Düzenlemesi ve Yönetimi” eserinin yazarı Michele Finck, projenin temel olarak üniversite kavramını yanlış anladığını ileri sürmekte. Michele’ye göre üniversite temel olarak eğitim amaçlı olsa da, yanında gerçek dünyanın bir parçası olma, değişik yetenekler öğrenme gibi etmenler de bulunmalı.

Dünyanın İlk Blockchain Üniversitesi, Seneye Eğitime Başlıyor! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dünyanın İlk Blockchain Üniversitesi, Seneye Eğitime Başlıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bithumb Geçen Yıl 180 Milyon Dolar Kaybetti Visa, Blockchain Temelli Sınır Ötesi Ödeme Ağını Kullanıma Sundu Eylül Ayında Binance’de Liderlik Türkiye’nin Olacak! Bu Bitcoin Borsası Aniden Kapandı Bitcoin 4 Bin Dolar Seviyesini Geçti, Piyasa Yeşile Büründü Ripple’ın Son Ortaklık Anlaşmaları Boğa Koşusunu Kaçınılmaz Kılıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır