Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Brezilya’nın En Önde Gelen Bankaları Kripto Para Sektöründe ‘Tekel’ Olmaya Çalışıyorlar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Brezilya’nın En Önde Gelen Bankaları Kripto Para Sektöründe ‘Tekel’ Olmaya Çalışıyorlar
Brezilya’nın En Önde Gelen Bankaları Kripto Para Sektöründe ‘Tekel’ Olmaya ÇalışıyorlarBrezilya‘daki bazı bankalar, Bitcoin ve diğer kripto paraların ticaretinde ‘tekel’ olmaya yönelik faaliyetlerde bulundukları gerekçesiyle zan altındalar. Ülkedeki Ekonomik Savunma İdari Konseyi, yerel bankaları Brezilya’daki kripto para borsalarının banka hesaplarını hiçbir geçerli sebep olmadan kapatmakla suçluyor.

Bankaların Hedefi Tekel Olmak

Ekonomik Savunma İdari Konseyi (CADE), 18 Eylül’de bir duyuru yayınladı ve Brezilya’nın en büyük altı bankasını soruşturmaya başladığını açıkladı.

Reuters tarafından yapılan habere göre Brezilya’daki işlemlerin adil ve şeffaf olmasını sağlamakla yükümlü olan CADE, bankaların kripto para borsalarını zorla sektör dışına itmeye çalışıyor olmalarından şüpheleniyor. CADE’ye göre bankaların bunu yapmalarındaki amaç, kendilerini sektörde tekel konuma getirmek.

Bu soruşturmalar aslında Brezilya’daki Kripto Para ve Blockchain Birliği’nin (ABCB) CADE’ye bir şikayet raporu sunmasıyla başladı. ABCB, ülkedeki bankaların “Bitcoin borsalarının banka hesaplarını kapatarak güçlerini kötüye kullandıklarını” belirten bir şikayet raporu hazırladı. Bankalar ise borsalara ait banka hesaplarının “müşterilere dair verilerin yetersiz olması” gibi nedenlerle kapatıldıklarını söyleyerek iddiaları reddetti.

CADE ise bankalar tarafından yapılan bu açıklamaya pek inanmıyor ve şöyle belirtiyor:

“En önde gelen bankalar, kripto para borsalarının finansal sistem içerisindeki rollerini kısıtlıyor hatta tamamen ortadan kaldırıyorlar.”

Ülkede an itibariyle zan altında olan bankalar arasında banco Santander (MC:SAN) Brasil SA, Banco Bradesco SA, Banco do Brasil SA, Itaı Unibanco Holding SA ve Sicredi e Banco Inter gibi isimler yer alıyor.

Brezilya’nın En Önde Gelen Bankaları Kripto Para Sektöründe ‘Tekel’ Olmaya Çalışıyorlar isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Brezilya’nın En Önde Gelen Bankaları Kripto Para Sektöründe ‘Tekel’ Olmaya Çalışıyorlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İddia: İsviçre’nin Finansal Otoritesi, Kripto Paralar İçin Olan Risk Teminatını %800’e Çıkarmak İstiyor Bakkt Borsası: “Bitcoin dünyanın en ‘likit’ kripto parası.” Dash, Kanatlarını Avustralya ve Latin Amerika’ya Açtı! Tayland, Blockchain Tabanlı Menkul Kıymetlerin Alım – Satımına Yeşil Işık Yaktı! Bitcoin Transferi İnternet Olmasa Bile Yapılabilir Binance CEO’su Amazon’un Kendi Kripto Parasını Piyasaya Süreceğini Öngörüyor, Bitcoin, Ripple ve XRP, Ethereum, Tron, IOTA, Cardano ve Kripto Para Dünyasına Dair Son Dakika Haberler

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır