Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Brezilya’nın En Büyük Brokerage Platformu, Kripto Para Borsası Açıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Brezilya’nın En Büyük Brokerage Platformu, Kripto Para Borsası Açıyor!
Brezilya’nın En Büyük Brokerage Platformu, Kripto Para Borsası Açıyor!21 Eylül tarihli Bloomberg haberine göre, Brezilya içerisindeki en büyük Brokerage platformu, yakın gelecekte Bitcoin ve Ethereum için bir kripto para borsası açacak.

Grupo XP CEO’su Guilherme Benchimol, Bloomberg’ verdiği demeçte firmanın önümüzdeki aylarda XDEX isimli bir kripto para borsası açacağını ve şimdilik 40’a yakın eleman çalıştıracaklarını ifade etti. Grupo XP şu an için Brezilya içerisindeki en büyük finansal grup konumunda ve bünyesinde çeşitli iş modellerinden firmalar barındırıyor.

XP’nin 2020 yılına kadar yönetimi altında 245 milyar dolar gibi bir meblağ tutma hedefi ki bu firmanın 2018 yılının sonuna kadar elde etmek istediği miktarın 4 katı. Bunae k olarak, XP önümüzdeki aylarda bir banka daha açacak.

Benchimol yaptığı açıklamada söz konusu durumu çok istemese de buna zorunlu olduğunu vurguladı. CEO, firmanın şu an kripto para birimlerinin popülaritesi yüzünden kripto sektörüne geçiş yapmak zorunda olduğunu a ifade etti. Ülke içerisinde 3 milyon vatandaş Bitcoin’e ”maruz kalsa” da, bunların sadece 600.000’i aktif olarak yatırım yapmakta.

Grupo XP ilk olarak geçtiğimiz Nisan ayında OTC (over-the-counter) Bitcoin Borsası açma planlarından bahsetmişti.

Geçtiğimiz haftanın başında, Brezilya’nın Ekonomik Savunma İdari Konseyi, (CADE) kripto alanında tekelleşmeye yönelik hareketleri yüzünden ülkenin altı büyük ulusal bankasına soruşturma açmıştı. CADE raporuna göre ”ana bankalar kripto para brokerage firmalarının finansal sistemlere erişimini kısıtlıyor” ifadesi, ülkedeki durumu biraz özetler nitelikte.

Brezilya’nın En Büyük Brokerage Platformu, Kripto Para Borsası Açıyor! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Brezilya’nın En Büyük Brokerage Platformu, Kripto Para Borsası Açıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İnanılmaz hamle: Artık merkez bankaları Bitcoin’le rezerv tutacak! Popüler Bitcoin borsasındaki satışlarla Ripple (XRP) çöktü 3 Mart Bitcoin analizi: BTC fiyatı dibi görmüş olabilir Ethereum’da Yeni Hard Fork Tarihi Belli Oldu! İşte Tüm Detaylar MyEtherWallet Fortune 500 Şirketlerinden Daha Fazla Siber Saldırının Hedefi Oluyor 30 Kasım CME Bitcoin vadeli işlemlerinin son günü – Fiyatlarda dalgalanma beklentisi artıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır