Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Brezilya Yatırım Fonlarına Dolaylı Yoldan Bitcoin Satın Alma İzni Verdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Brezilya Yatırım Fonlarına Dolaylı Yoldan Bitcoin Satın Alma İzni Verdi
Brezilya Yatırım Fonlarına Dolaylı Yoldan Bitcoin Satın Alma İzni VerdiBrezilya’nın menkul kıymetler düzenleyicisi olan Comissão de Valores Mobiliários (CVM), yatırım fonlarının dolaylı yollardan kripto para ekosistemine para açmasının önünü açtı. Söz konusu dolaylı yol türev ürünler ve yabancı fonlar satın alınarak yapılacak.

Brezilyalıların Kripto Paralara Olan İlgisi Artıyor
Brezilya Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan ve ilk olarak yerel bir haber kaynağı Portal do Bitcoin tarafından fark edilen bir bildiriye göre, yatırım fonları diğer yetki bölgelerinde alım satımı yapılan ”diğer varlıklara” da yatırım yapabilecek. Tek şart ise bu varlıkların alım satımının yapıldığı yerlerde denetleniyor olması.

Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan bildiride sahtekarlık için dikkatli olunması önerisi de bulunmakta. Kara para aklama veya diğer kanunsuz işlemlerin hala ekosistemde bulunduğuna değinen bakanlık, fonların sadece düzenlenene ve güvenilir kripto para borsaları aracılığıyla yatırıma dönüştürülmesini istedi. Söz konusu platformlar da ”onları kanunsuz işler yapmaktan alı koyan güçlere sahip düzenleyici kurumlar” tarafından kontrol edilmeli.

Bunun yanı sıra kripto para veya dolandırılmaya çok müsait olan ICO projelerine yatırım yapmadan önce belirli önlemlerin alınması gerektiği de belirtilmekte. Temel olarak 6 önlemin altı çizilirken, bunların en temelleri söz konusu projenin teknolojisinin ”şeffaflığı, erişim kolaylığı, doğrulanabilirliği” ve token’in yeterince likiditesinin olup olmadığı gibi unsurlar.

Brezilya Hükümeti son günlerde birbiri ardına yaptığı olumlu gelişmeler ile, Latin Amerika bölgesinde kripto dostu toprak parçası olmaya aday.

Brezilya Yatırım Fonlarına Dolaylı Yoldan Bitcoin Satın Alma İzni Verdi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Brezilya Yatırım Fonlarına Dolaylı Yoldan Bitcoin Satın Alma İzni Verdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin bu modeli izlerse 1 milyon dolar olacak: Bu kez nokta atışı tarih verdiler Reddit Kullanıcıları İddialı: ”Ya Bu Adam Satoshi Nakamoto İse?” Çin’in Kripto Parası ile İlgili Sıcak Gelişme Geçen Ay 300’den Fazla Yeni Kripto Para ATM’si Faaliyete Geçti Ripple’dan (XRP) Halâ Şüphe Mi Duyuyorsunuz? O halde Bu Yazıyı Okumalısınız! Max Keiser: Bitcoin, Merkez Bankalarının Sunamadığı Kadar Sağlam ”Para Politikası” Sunuyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır