Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Brad Garlinghouse: Ripple Swift’in yerini alıyor, ayrıca Kurumsal Yatırımcının tercihi XRP

Ana Sayfa » GÜNCEL » Brad Garlinghouse: Ripple Swift’in yerini alıyor, ayrıca Kurumsal Yatırımcının tercihi XRP
Brad Garlinghouse: Ripple Swift’in yerini alıyor, ayrıca Kurumsal Yatırımcının tercihi XRP

© Reuters.  © Reuters.

Ripple swift’in yerini alıyor. Ripple Ceo’su Brad Garlinghouse iddiali bir söz ortaya attı ve artık kurumsal bankaların ve yatırımcıların swift işlemleri yerine XRP’yi tercih etmeye başladıklarını söyledi. Peki bu XRP fiyatlarına nasıl yansır?

Ripple swift’in yerini alıyor !!!

Finans sektörüne ilgili duyan insanlar bilir, Swift, ‘’Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication’’ın kısaltılmış halidir ve tüm dünyadaki bankalar arasında elektronik fon transferi sağlayan bir sistemdir. Ancak Blockchain teknolojisinin günlük hayatımızın her yerine girdiği bu dönemde, Swift de yerini yeni teknolojilere bırakmaya mecburdur.

Bloomberg’le yapılan bir röportajda, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Swift ve Ripple’nin Blockchain teknolojisi üzerinde ortak çalışma yaptıklarını iddialarını cevaplıyor:

“Piyasada bu konu hakkında bir sürü dedikodu bir sürü söylenti var. Ancak ben bu noktada kesin bir şey söylemekten kaçınıyorum. Bakalım zaman bize ne gösterecek.’’

Garlinghouse’a göre, şuan ki küresel ödeme ağı olan Swift ile potansiyel bir ortaklık, bir ölçüde mantıksız. Çünkü Ripple’in yakın bir gelecekte Swift’in yerini alacağını düşünüyor:

“Bence bizim Ripple Şirketi olarak her gün yaptığımız ve yürüttüğümüz şey, Swift’i ele geçirmektir. Geliştirdiğimiz teknoloji sayesinde 100’den fazla bankayı bünyemize kattık. Dünyanın en büyük Swift özellikli bankalarından bazıları bile şu anda Ripple’ın teknolojisini kullanıyor.

Aslında Garlinghouse’un bu sözleri çok mantıklı. Çünkü Ripple’ın, Swift ile beraber çalışması düşünülemez. Sonuçta Blockchain teknolojisi Swift’in oyununu bozan bir sistem. Mesela geçen hafta Ripple altyapısını kullanmaya başlayan bir bankanın haberini okuduk. Banka yöneticileri, Swift’i kullanırken müşterilerden işlem başına 20 dolar almak zorunda kaldıklarından bahsediyorlar. Ancak Ripple ağına dahil olduktan sonra bu ücret 2 dolara düşmüş. Ancak Ripple’ın tamamen globalleşmesi için daha önünde uzun bir yol var. Belki de iddialarda olduğu gibi Swift’le ortak bir proje kurmaları Ripple’ın gelişim hızına muazzam bir katkı sağlar.

Ripple ağının genişlemesi XRP’yi nasıl etkiler?Garlinghouse, Ripple Şirketine ait olan XRP kripto para birimi için ileride dünyanın en kıymetli varlıklarından biri olacağına inanıyor:

“XRP global finans siteminde bizim en önemli kozlarımızdan biri. XRP’nin uzun vadede şuanda hayalini bile kuramadığımız seviyelere geleceğini düşünüyorum. İnsanlar XRP’nin sınır ötesi işlemlerdeki pratikliğini ve hızını yavaş yavaş fark ediyorlar. Bu gelişim tamamlandığında bizler bile XRP’yi tanıyamayacağız.’’

Kaynak röportaj için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Brad Garlinghouse: Ripple Swift’in yerini alıyor, ayrıca Kurumsal Yatırımcının tercihi XRP - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD Mahkemesi İntihar Eden Dark Web’in Kilit İsminin Lambo ve Milyonlarca Kripto Parasına El Koydu! Bitcoin Transferi İnternet Olmasa Bile Yapılabilir Coinify Platformunda Artık Bitcoin Cash SV de Destekleniyor Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’e fahri doktora ünvanı Ethereum araştırmacısı FBI tarafından tutuklandı 8 bin dolardan Bitcoin aldılar ve 12 bin dolardan sattılar!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır