Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bloomberg: Tether, dijital varlığı destekleyecek milyarlara sahip

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bloomberg: Tether, dijital varlığı destekleyecek milyarlara sahip
Bloomberg: Tether, dijital varlığı destekleyecek milyarlara sahip

© Reuters.  © Reuters.

Hakkında çıkan tüm söylentilerin ardından, Tether, dijital varlığı destekleyecek fona sahip olduğunu ispatladı. (USDT) olarak bilinen stablecoin, ana şirketin piyasadaki toplam tokenleri yedekleyecek fonlara tam olarak sahip olmadığı yönünde söylentilerle çevrelenmişti. USDT’nin soğuk para ile desteklenip desteklenmediği konusundaki sürekli belirsizlik, Ekim ayı ortalarında, Binance’ın Tether’i platformdan çıkaracağına dair yalan haberlere neden oldu. Söylentiler, Tether’in o sırada kullandığı banka, iflas sorunları ile karşı karşıya olduğu gerçeği ile körüklendi.

Tetheri dijital varlığı bire bir oranda destekleyecek paraya sahip Yalan haberlerden sonra, 1 Kasım’da, Tether Limited, Bahamalar’da yeni bir bankacılık ortağı bulduğunu bir bildirdi. Deltec Bank ve Trust Limited olarak bilinen banka, Tether’in bankadaki hesabının 1,831,322,828 $ olduğunu belirten bir bildiri yayınladı .

Banka tarafından yapılan bildirimde şu ifadeler yer almaktadır:

31 Ekim 2018 tarihinde, [Tether] hesabınızın bankamıza ait portföy nakit değerinin 1,831,322,828 $ olduğunu onaylıyoruz.

Bloomberg’deki ekip Tether Limited’in gerçekten kripto pazarlarındaki USDT miktarını destekleyecek fonlara sahip olduğu sonucuna vardı:

Bloomberg tarafından incelenen dokümanlara göre, dört ayı kapsayan bilançolar, Tether Ltd.’nin hesaplarında tutulan nakit parayı detaylandırıyor.

En azından bilançolardan bazıları, konu hakkında bilgisi olan, düzenleyicilerle paylaşıldı,

Her Tether için bankada gerçekten 1 dolar olup olmadığı bilinmemesine ve belgelerin Tether’ın maliyesinin tam bir muhasebesini sağlamamasına rağmen, şirket şuana kadar kamuya açıklanandan çok daha fazla ayrıntı sunuyor.

Halkın güveni geri kazanıldı mı?Huobi, Coinbase ve Binance gibi bazı önemli kripto borsalarının platformlarına daha fazla Stablecoins listelemesiyle, Bloomberg‘den haberler gelmeye başladı. Borsaların bu hareketi, birçok kişinin Tether (USDT) hakkında şüphelerini doğruladı. Bununla birlikte, Bloomberg’in haberi, birçok kripto yatırımcısının ve borsaların Tether’i 1: 1 oranında yedeklemek için fonların varlığı konusunda şüpheleri hafifletmek konusunda çok yol kat edebilir.

Tether Hakkında (USDT)Coinmarketcap.com’a USD’ye çevrilen dijital varlığın 1.856 Milyar Dolarlık bir dolaşım arzına ve toplamda 2.580 Milyar Dolarlık bir arza sahip. USDT şu anda aynı platformunda Litecoin (LTC), Bitcoin SV (BSV) ve Tron (TRX) ‘un önünde 7. sırada yer almaktadır.

Kaynak

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bloomberg: Tether, dijital varlığı destekleyecek milyarlara sahip - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Pazarı Her Zamankinden Daha Dinamik! QuadrigaCX CEO’su Ölümünden 12 Gün Önce Vasiyetini Yazmış İran’da Madencilik Artık Yasal CME Group CEO’su: Kripto Paraların Önündeki Engel Düzenlemeler Teknoloji Devi Sony, Dijital İçerik Haklarını Korumak Adına Blockchain Üzerine Yoğunlaşmakta Ünlü Bitcoin Borsasına Denetleme Devi Deloitte’den Güvenoyu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır