Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bloomberg: Bitcoin ve kripto paraya ilgi neden azaldı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bloomberg: Bitcoin ve kripto paraya ilgi neden azaldı?
Bloomberg: Bitcoin ve kripto paraya ilgi neden azaldı?

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin ve kripto paraya ilgi azaldı mı? Azaldıysa bunun nedeni nedir? Bu yazımızda bu sizler için bu konuyu derinlemesine irdelemeye çalışacağız.

Bitcoin ve kripto paraya ilgi niçin azaldı?

Blockchain Teknolojisinde yaşanan gelişmeler ve kurumsal şirketlerin kripto para dünyasına ilgi duyması hakkında haberler ortalıkta dolaşırken, Bloomberg aslında durumun bundan farklı olduğunu söylüyor. Onlara göre kitleler hala kripto paraların bir balondan ibaret olduğunu düşünüyor ve kurumsal şirketlerinde bu sektöre ilgisinin yok denecek kadar az olduğunu iddia ediyorlar.

2018 takvim yılı, kripto piyasası için buharlaşma sezonu gibi geçti. Çünkü kripto para birimlerinin 2017 de elde ettikleri kazanımların çoğu, 2018 de buhar olup uçtu. Sadece 2018’in artık son günlerini yaşadığımız bu günlerde ufak çaplı bir boğa yürüyüşü var bakalım bu yürüyüş, kripto piyasasının 2018 deki kötü gidişinin önüne geçebilecek mi? Ancak bunun için kripto para piyasalarına güçlü bir katalizör lazım…

Bloomberg’e göre, kripto para pazarına girmeyi düşünen geniş ölçekli kurumsal firmalar için en büyük engel sanıldığı gibi yasa koyucuların henüz kripto paralar için net bir tavır takınmamaları değil. Onlara göre en büyük engel müşterilerinin bu sektöre olan ilgisizliği. Kurumsal firmalar, her ne kadar yasa koyucular bir düzenleme yapmasa, da kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez politikası izlerler. Ancak Kullanıcılar bu sektöre ilgi duymuyorsa tavuğu vermenin ne anlamı var ki?

BlackRock Inc (NYSE:BLK).’in CEO’su Larry Fink, kripto para piyasalarına yeni yatırımcı ilgisinin eskiye göre belirgin bir şekilde düşük olduğunu belirtti.

“Herhangi bir müşterimizden kripto paralar ile ilgili hiçbir talep alamıyoruz. ‘Bunun içinde olmam gerekiyor diyen bir müşteriye sahip değiliz.”

Larry Fink buna ek olarak:

“Büyük kurumsal yatırımcılar ve hedge fonları, kripto dünyasına yoğun bir şekilde girmedikçe, bankaların sadece müşterilerinden para kazanmak için bu sektöre girmelerinin zor olduğunu düşünüyorum. Sonuçta bireysel olarak az bir sermayeyle bu işlere girmek isteyen çok bir insan yok. İnsanların tek atımlık kurşunları var, onları da tam olarak ikna olmadıkları bir sektör için kullanmak istemiyorlar. Kripto piyasaları genişleyecekse, büyük kurumsal yatırımcıların desteğini almalı ki küçükler de peşinden gelsin.’’

Sonuç OlarakKitlelerin Bitcoin ve kripto paraya ilgi duymaları için, öncelikle içlerinde bulunan endişenin silinmesi gerekiyor. Bu da ancak uluslara öncülük eden kurumsal şirketlerin kripto sektörüne ilgisinin artması neticesinde gerçekleşebilir. Çünkü insanların gözü 2017 de şişen ve 2018 de patlayan kripto dünyasından oldukça korkmuş durumda.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bloomberg: Bitcoin ve kripto paraya ilgi neden azaldı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance ve Türk Kripto Ödeme Şirketinden Ortaklık Duyurusu Coinbase Kendi Referans Programını Oluşturacağını Açıkladı Tıbbi AR-Ge Örgütü Blockchain Araştırmalarını Hızlandırıyor Litecoin kurucusu: “Bitcoin adreslerinin kara listeye alınması çok önemli değil.” İşte 26 Ünlü Analistten Devasa Altcoin Tahminleri: Ripple, Ethereum, EOS, Cardano, IOTA, TRON ve Daha Fazlası… Cardano yüzde 25 yükselerek altcoinleri peşinden sürüklüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır