Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Japonya’nın Kripto Para Borsalarını Kontrol Altına Almasıyla Düşüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Japonya’nın Kripto Para Borsalarını Kontrol Altına Almasıyla Düşüyor
Bitcoin Japonya’nın Kripto Para Borsalarını Kontrol Altına Almasıyla Düşüyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Tokyo bazlı kripto para borsası Coincheck’in geçen hafta 500 milyon$’lık kayıpla soyguna uğradıktan sonra dijital döviz bitcoin’in fiyatı Pazartesi günü düşüşe geçti.

Bitcoin en son saat 12.49’da, Bitfinex borsasında 11.383$’dan işlem görüyordu.

Ethereum Bitfinex borsasında 1.185$’dı.

Bu sırada, Ripple XRP ise Poloinex borsasında 1,29$’dan işlem gördü.

Japonya Finans Hizmetleri Ajansı (FSA) Pazartesi günü bütün kripto para borsalarını inceleyeceklerini ve Cuma günü bilgisayar korsanları tarafından 530 milyon$ değerinde sanal para çalındıktan sonra Cuma günü ticareti durdurulan Coincheck’e yaptırım emri verdiklerini beyan etti.

Coincheck Pazar günü duyusurunda saldırıda kaybedilen paraların yaklaşık %90’ını karşılayan 46 milar yen (425 milyon$) değerindeki parayı müşterilerine yeniden sağlayacağını bildirdi.

Yaklaşık 260.000 müşteri hırsızlıktan nasibini aldı.

FSA Coincheck’in zararları karşılamak için yeterli varlığa sahip olup olmadığını henüz doğrulanmadığını söyledi.

Talep ve fiyatlardaki ardı arkası kesilmeyen güncel artış esnasında gelen hırsızlık dijital dövizler çevresinde düzenleme ve güvenlik endişelerinin artmasına neden oldu.

2014’te bir başka Tokyo borsası olan MtGox ağ bağlantısı üzerinden yarım milyar dolarlık hırsızlığa uğradıktan sonra batmıştı.

Birçok ülke kripto para ticaretinde göz açtırmıyor.

Güney Kore’deki düzenleyiciler hükümet tarafından 30 Ocak’tan itibaren kripto para ticaretindeki anonim banka hesaplarının yasaklanacağını söyledi.

Çinli otoriteler geçen sene ilk para tekliflerini yasaklamış ve yerel ticaret platformlarını kapatmıştı.

Filipinler Güvenlik ve Borsa Komisyonu Pazartesi günü kripto para işlemlerine getirmek istedikleri kuralları yatırımcıları korumak ve yolsuzluk risklerini azaltmak için planladıklarını belirtti.

Ancak Japonya farklı bir yaklaşık sergiliyor, geçtiğimiz yıl ekonomik büyümeyi uyarmak için para teknolojisi endüstrisine bir miktar kaldıraç etkisi yapan kripto para borsalarının hükümet düzenlemelerini tanıdığı ilk ülke olmuştu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Japonya’nın Kripto Para Borsalarını Kontrol Altına Almasıyla Düşüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Anthony Pompliano: Bitcoin 2.5 Yıl İçinde 100.000 Dolar Olacak Bitcoin ve altın korelasyonunda 14 ayın en yüksek seviyesi Bitcoin devi Bitmain, madencilik operasyonlarını bir bir durduruyor İngilizlerin Raporu Yayınlandı: Tanımda ‘Para’ İfadesi Uygun Görülmedi / Bitcoin Türevlerine Yasak Gündemde Enterprise Ethereum Alliance’a Yeni Bir Üye Katıldı: Smart Valor Kripto Para Borsalarından Çalınan Kullanıcı Bilgileri Olayında Yeni Gelişme Var! Binance CEO’su Haberi Yalanlıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır