Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Blockstream’in Yeni Cüzdanı Sektördeki En Güvenlisi Olabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Blockstream’in Yeni Cüzdanı Sektördeki En Güvenlisi Olabilir
Blockstream’in Yeni Cüzdanı Sektördeki En Güvenlisi Olabilir

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para cüzdanları konusunda yaşanan gelişmelere her gün bir yenisi daha ekleniyor. Daha önceki dönemlerde çeşitli güvenlik defektleri, hemen her cüzdanda yaşanırken, bu konuda duyulan güven de giderek azalmaya başlamıştı. Ledger’da saptanan açıkların ardından Trezor’da da hatalar saptanırken, Blockstream ise kendi açıklamalarına göre ‘şu ana kadar yapılmış en güvenli cüzdanı’ tanıttı.

Şirketin yaptığı açıklamada cüzdanın güvenlik önlemlerinin arttırıldığı ifade edilirken, şirketin bir şifreyi sizin cihazınızda, bir diğerini de şirketin serverlarında depo edeceği kaydedildi.

Bu sayede cihaz çalınsa dahi, bu hamle sayesinde insanlar sizin fonlarınıza ulaşma şansına sahip olamayacak. Aynı zamanda çeşitli çift faktörlü güvenlik doğrulama sistemleri de bu cüzdanda yer alacak. Müşteriler; e mail, SMS, telefon araması ya da Google (NASDAQ:GOOGL) Authenticator gibi seçeneklerden seçme şansına sahip olacak.

Şirket, yaptığı açıklamada ‘bu açıklamaya sığmayacak kadar’ fazla özelliğin cüzdanda bulunduğunu ifade ederken, şu ifadelere yer verildi:

”Müşterilerimizin geçmiş versiyonlarda sevdiklerini ifade ettikleri özellikleri tuttuk ve bunların üzerine de yine aldığımız geri bildirimler doğrultusunda çeşitli bazı eklemeler yaptık. Siz değerli kullanıcılarımızın beğenisine sunduğumuz bu cüzdanın, sizi heyecanlandıracağını düşünüyoruz.”

Bu cüzdanın dikkat çeken bir diğer özelliği de hem Trezor One hem de Ledger Nano S ile birlikte ortak çalışma şansına sahip olması. Ledger Nano X kullanan kullanıcıların ise destek için bir süre daha beklemesi gerekiyor.

Blockstream’in Yeni Cüzdanı Sektördeki En Güvenlisi Olabilir isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Blockstream’in Yeni Cüzdanı Sektördeki En Güvenlisi Olabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

PayPal Yöneticisi: Bitcoin 1 Milyon Dolara Çıkabilir! Lider Bitcoin Borsası Binance’den Çarpıcı Altcoin Öngörüsü Çinli Bitcoin milyarderinden destansı Bitcoin fiyat tahmini WSJ: Regülatörler Geçtiğimiz İki Yılda Kripto Şirketlerine Karşı 90’dan Fazla Dava Açtı! 13 Mart Bitcoin fiyat analizi Justin Sun, TRX İçin Haftanın Özetini Yayınladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır