Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Blockshow’a Konuşan Thomas Lee: Bitcoin Çıkışa Hazırlanıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Blockshow’a Konuşan Thomas Lee: Bitcoin Çıkışa Hazırlanıyor
Blockshow’a Konuşan Thomas Lee: Bitcoin Çıkışa Hazırlanıyor

© Reuters.  © Reuters.

Blockshow ekibine mülakat veren “Thomas Lee: Bitcoin çıkışa hazırlanıyor” söylemiyle her zamanki iyimser görüşünü koruduğunu gözler önüne serdi

Thomas Lee: Bitcoin Çıkışa HazırlanıyorBlockshow yeni bir etkinliğe hazırlanıyor. Asia Blockchain Week adı altındaki etkinliğin tarihi ise 27 Kasım – 1 Aralık. Blockchain ve kripto para konferansı 100’den fazla endüstri liderlerine, 50 ülkeden 2.000’den fazla katılımcıya ev sahipliği yapacak. Etkinlik belki de Singapur’un en güzel otellerinden biri olan Marina Bay Sands Luxury Hotel’de yapılacak.

Sektörün ağır topları ile birlikte konuşması merak edilenlerden biri de bu sektörde herkesin aşina olduğu Thomas Lee. Thomas Lee Fundstrat Global Danışmanlık ve Yatırım firmasının kurucusu ve 25 yıllık Wall Street analisti. Kendisi 1998’ten bu yana daimi olarak en iyi kurumsal yatırımcılar listesinde yerini alıyor. Thomas Lee aynı zamanda geleneksel finans çevresinden gelip de kripto para sektörünün değerini ilk fark edenlerden. Thomas Lee ülkemizde de kripto paranın geleceği hakkındaki pozitif öngörüleri ile bilinirliği üst seviyede olan bir isim.

İşte size iç açıcı yorumlarından sadece bir kaçı: “Ethereum 2019 yılı sonuna kadar 1.900 dolara doğru hızlı bir ralli gerçekleştirecek”, “Bitcoin yılı içte yanmalı motorlar gibi patlamalar yaparak tamamlayacak”. Bu söylemler kuşkusuz Bitcoin yönündeki trend değişimini müjdeliyor. Lakin o müjdelerin emareleri henüz görülmedi.

Blockshow ekibi Thomas Lee’yi Las Vegas’taki Blockshow America etkinliğinde yakaladı ve neden bu kadar iyimser olduğunu sordu. Biz de sizler için röportajı aşağıya aktarıyoruz.

Thomas Lee Bildiğiniz GibiBlockshow: Size göre önümüzdeki yıl en çok kar bırakacak kripto para hangisi olacak? Büyük kripto paralardan biri mi yoksa piyasaya girmeyi başaran yeni bir oyuncu mu yılın yıldızı olacak?

Thomas Lee: Bu gerçekten öngörülmesi çok zor olan bir konu. Ama tahmin ediyorum ki önümüzdeki yıl aktif kullanıcı sayısı büyük olan ve hızla büyümeye devam eden bir kripto paranın yılı olacak. 2017 yılında en iyi performanslar arkalarında aktif kullanıcıların olduğu projelerden gelmişti. Örneğin EOS, XLM, BTC ve Doge gibi projeler. Ben şahsen önümüzdeki yıl en çok kazandıracak kripto paralardan birinin BTC olacağını tahmin ediyorum.

BlockShow: Peki Bitcoin uzun zamandır içinde bulunduğu ayı piyasası dinamiğini ne zaman kıracak?

Thomas Lee: Bitcoin trendi kırmaya hazırlanıyor. Fiyatlar 6.000 dolar seviyelerinde destek buldu. Ki bu seviye aynı zamanda madencilik yapanlar için de kritik değer. Bu değerin altı madenciliği anlamsız kılar. O yüzden bu seviyenin dip olduğuna inanıyorum.

BlockShow: JP Morgan’ın 2020’de büyük bir ekonomik krizin ABD’yi vuracağı öngörüsü hakkındaki düşünceleriniz nedir? Kriz gerçekten geliyor mu?

Thomas Lee: Bence krizin gerçekleşmesi kaçınılmaz. Lakin bu kriz için vakit tayin etmek çok mantıklı değil. Zamanlama şu an için son derece belirsiz. Merkez Bankalarının bgün artık daha az risk aldıklarını görüyoruz. Bu da global bir mali krizin çok da eli kulağında olmadığını gösteriyor.

BlockShow: Sizce gelecekte Asya’nın blockchain ve kripto paranın anavatanına dönüşeceği fikri doğru mu?

Thomas Lee: Asya kripto para sektörünün serpilip büyüyeceği en uygun zemin. Genç nüfus çok kalabalık, devletler ise blockchaine teknik olarak alan açıyor. Kripto paranın gerçek anlamda kullanım alanına kavuştuğu WeChat ve diğerleri gibi uygulamalar mevcut. Açıkçası ben blockchain yıldızının Asya’da parlayacağını düşünüyorum.

BlockShow: Global çapta tertiplenen etkinliklerin blockchain teknolojisinin gelişimine katkısı olduğunu düşünüyor musunuz?

Thomas Lee: Blockchain elbette kendisine gönül veren bir topluluğun desteği olmaksınızın hayatta kalamaz. Bu tarz etkinlikler ise topluluğu bir araya getirerek etkileşim seviyesini artırıyor. Bu durum blockchainin ilerleyişine olumlu etkisi olacaktır.

BlockShow: Tether hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Thomas Lee: USD destekli Tether konusunda kafam rahat. Tether’in arkasındaki ekibe güvendiğimi belirtmek isterim.

Blockshow: Stabil coinler hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyiz?

Thomas Lee: Stabil coin fikri gerçekten çok yaratıcı. Bu fikir kesinlikle sektörün aradığı şeyi veriyor. Fikir umarım sorunsuz bir şekilde çalışır.

Thomas Lee: Bitcoin çıkışa hazırlanıyor söylemiyle piyasaya belki de ihtiyacı olan umudu vermeye çalışıyordur.

Bitcoin Hakkında Daha Fazlası için Tıklayın

Kaynak

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Blockshow’a Konuşan Thomas Lee: Bitcoin Çıkışa Hazırlanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin fiyatı, dakikalar içinde 400 dolar birden eridi Coinbase Büyük Bir Satın Alıma Doğru Gidiyor Coinbase, Bitcoin Cash işlemlerine devam ediyor ancak Bitcoin SV için gelecek pek parlak değil AB Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi’den Bitcoin hakkında önemli açıklamalar 1Broker’dan İyi Haber Var! Sitenin Sadece Okunulabilir Versiyonu Kullanıma Sunulacak Litecoin 11% oranında yükseldi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır