Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Blockchain’in Kripto Para Haricindeki Potansiyeli: Otomotiv, Finans…

Ana Sayfa » GÜNCEL » Blockchain’in Kripto Para Haricindeki Potansiyeli: Otomotiv, Finans…
Blockchain’in Kripto Para Haricindeki Potansiyeli: Otomotiv, Finans…Forbes tarafından yapılan bir araştırmaya göre Blockchain teknolojisi, otomotiv sektöründe çok ciddi avantalar sağlayabilir.

Forbes’un yayınladığı bir makalede IBM (NYSE:IBM) Institute for Business Value tarafından yapılan bir araştırmaya yer veriliyor. Bu araştırmaya göre otomotiv sektöründeki uzmanlar, Blockchain teknolojisinin bu alanda oldukça başarılı olabileceğini düşünüyorlar.

Blockchain teknolojisinin bu alandaki tek işlevi araba yazılımlarını daha verimli hale getirmek olmaz. Blockchain, otomotiv sektöründeki şirktetlerin çeşitli alanlarda daha az masraf yapmalarını, daha hızlı ve daha verimli çalışmalarını sağlayabilir.

Diğer Sektörler

Blockchain otomotiv sektörünün yanı sıra tedarik zinciri, finans ve parça dağıtımı gibi alanlarda da gelecek vaat ediyor.

Blockchain teknolojisi özellikle parça üretim ve dağıtım sürecinde kullanılabilir ve böylece sahte ürünlerin önüne kolaylıkla geçilebilir.

Bu teknolojinin finans alanında sağlayabileceği avantajlar ise halihazırda biliniyor. Blockchain teknolojisinin finans alanında kullanılması; işlemlerin çok daha hızlı ve güvenilir hale gelmesi anlamına geliyor.

Kullanım Az

Genellikle “kripto paralar” ile özdeşleştirilen Blockchain teknolojisi, kripto paraların haricinde birbirinden farklı alanlarda kullanılabiliyor.

Bu teknolojiden halihazırda faydalanan şirket sayısının ise az olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle IBM tarafından yapılan bir ankete göre şirket yöneticilerinin yalnızca yüzde 15’i bu teknolojiyi şimdiden kullanmaya başladıklarını söylüyorlar.

Şirketlerin bu konuda yaşadıkları en büyük sorunlardan biri, Blockchain ile ilgili yeterli sayıda kalifiye eleman olmaması.

Önceden paylaştığımız yazılarda belirttiğimiz gibi, geçtiğimiz yıl “Blockchain uzmanı” arayan şirketlerin sayısında kayda değer bir artış yaşandı. Bu çalışma pozisyonlarını doldurabilecek kişi sayısı ise hala çok düşük.

Blockchain’in Kripto Para Haricindeki Potansiyeli: Otomotiv, Finans… isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Blockchain’in Kripto Para Haricindeki Potansiyeli: Otomotiv, Finans… - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC Bitcoin borsası EtherDelta’yı yasadışı işlem nedeniyle mercek altına aldı Son Durum: Bitcoin Düştü, Ethereum ve Ripple Zarar Ediyor Binance IEO’ları Tabiri Caizse Uçuyor Ethereum 11% artışla 350,23 seviyesinin üzerine çıktı Yeni Bir Yıldız Yükseliyor – Tron Ethereum’u Geride Bıraktı İşte piyasadaki fiyatları etkileyebilecek kadar BTC tutan en zengin Bitcoin adresleri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır