Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Blockchain Teknolojisi ile Online Oy Kullanmak Pek İyi Bir Fikir Olmayabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Blockchain Teknolojisi ile Online Oy Kullanmak Pek İyi Bir Fikir Olmayabilir
Blockchain Teknolojisi ile Online Oy Kullanmak Pek İyi Bir Fikir OlmayabilirBlokchain teknolojisi sayesinde mobil telefonlar üzerinden oy kullanma fikri, son dönemde gittikçe popülerleşmeye başladı. Bu konu ile ilgili birçok çalışma yapılırken, birçok otoriteye göre bu gelişmeler, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki seçimlerde katılım oranlarını hatrı sayılır şekilde yukarıya çekebilir.

Ancak konuyla ilgili bir açıklama yapan siber güvenlik uzmanı Joe Hall, şu ifadeleri kullandı:

”Batı Virginia, gerçekten de çok radikal adımlar atıyor. Blockchain’i ya da kripto paraları da bu sistemin içine dahil etmek çok iyi bir fikir olabilir gibi duruyor. Ancak bu konuyu derinlemesine incelediğimiz takdirde, ciddi riskler barındırdığını görüyoruz. Öyle ki, aslında riskler sağlanılacak potansiyel faydanın da önüne geçmiş durumda.”

Başarılı isim, daha sonra sözlerini şu şekilde sürdürdü:

”Bunu yaparsanız internet üzerindeki bir bilgiyi, bir başka sisteme transfer etmiş oluyorsunuz. Yani kullandığımız telefonlar, kullandığımız masa üstü bilgisayarlar ve diğerleri. Bunların arasındaki ağlar, diğer hizmet sağlayacıları. Temel olarak bakacak olursak her bir sistemin kendi güvenlik sorunları var ve bu oy sistemlerini oraya taşımak, pek de mantıklı bir çözüm değil.”

Oy sisteminin çeşitli sahtekarlıkları saptama konusunda pek de başarılı olamayacağını ifade eden Hall, bu sebepten ötürü de bu tarz bir hamle yapılacaksa, bunun çok daha iyi araştırılması gerektiğini belirtti. Online güvenlik sıkıntılarının son dönemde tavan yaptığı ve Amerika ve Rusya arasında yaşanan seçim sıkıntıları göz önüne alınırsa, Hall haksız sayılmaz.

Blockchain Teknolojisi ile Online Oy Kullanmak Pek İyi Bir Fikir Olmayabilir isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Blockchain Teknolojisi ile Online Oy Kullanmak Pek İyi Bir Fikir Olmayabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Sefalet Endeksi, görülmemiş seviyelerde: Bu ne anlama geliyor? Bitcoin’in ağ etkinliği ölçümleri ATH’ye ulaştı: Bu neyi gösteriyor? Bitcoin balinaları çok hareketli: 200 milyon dolarlık transfer Çin Kaçak Kripto Para Madencilerinin Peşine Düştü SEC yetkilisi Peirce’dan yeni Bitcoin ETF yorumu Kripto Para Piyasasında Artış: Cardano, IOTA, Bitcoin Cash, EOS İyi Durumda

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır