Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple geliştiricileri XRP’yi Amazon Alexa’ya taşıdı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple geliştiricileri XRP’yi Amazon Alexa’ya taşıdı
Ripple geliştiricileri XRP’yi Amazon Alexa’ya taşıdı

© Reuters.  © Reuters.

XRP’yi Amazon (NASDAQ:AMZN) Alexa’ya taşımak mı? Bunun ne manaya geldiğini anlamak için önce Amazon Alexa’ya göz atamamız gerekiyor. Buyrun beraber bakalım

XRP’yi Amazon Alexa’ya Entegre EtmekAmazon geçtiğimiz yılın ortalarında sesle komut verilebilen kablosuz hoparlör sistemlerini tanıtmıştı. Amazon Echo (Aleksa) adı verilen ve birkaç ayrı model olarak üretilen hoparlörler aslında iOS’taki Siri’ye benziyor. Siri’den biraz daha gelişmiş olduğunu gördüğümüz ürünün farklı özellikleri de var.

Öncelikle nesnelerin interneti konseptinin tam olarak hayata geçiş aşamasında olduğumuzu belirtmek yerinde olacaktır. Nesneler artık internete bağlanıp komutlarımızı yerine getirecekleri gibi bir yandan da bizim yerimize komutlar verecekler. Aleksa da bu yolda atılan adımlardan biri. Misal Aleksa’ya komut vererek Amazon üzerinden alış veriş yapabilirsiniz.

Amazon Alexa’nın üzerinde 7 adet mikrofon bulunuyor. Hoparlörün kalitesi de Aleksa’nın öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Hoparlörün kalitesi sayesinde Aleksa, 360 derece ses alışverişi sağlama özelliğine de sahip.

Aleksa ayrıca alarm kurmak, matematiksel işlemler yapmak, hava durumu ve trafik sorgulamak, döviz kurunu öğrenmek, yemek tarifi bilgileri almak gibi daha pek çok özelliği bünyesinde barındırıyor.

Amazon’un XRP Tip Bot ile gerçekleştirdiği anlaşma ile artık Aleksa üzerinden XRP alım satım ve havale emirleri verebileceksiniz. Nasıl mı? Tam olarak şöyle:

XRP Tip Bot Nedir, Nasıl Kullanılır

Videoda da açıkça görülebileceği üzere kullanıcı sesli komut sistemi vasıtasıyla 1.2 XRP’yi bir twitter kullanıcısının hesabına kolayca gönderdi. Sistem ayrıca hesabınızda XRP miktarı sorgulamasının da yapılmasına olanak veriyor. Zaten videonun ilk kısmında yapılan da bu.

Proje bağımsız programcı Nixer‘in önderliğinde hayata geçirildi. XRP Tip Box’un yaratıcısı Wietse Wind da bu tarz özellikler ve benzerlerinin yolda olduğunu söyledi.

Wind gönderdiği tweette XRP Tip Bot’un ikinci versiyonu üzerinde çalıştıklarını söylüyor. Lakin versiyon 2’nin yayınlanmasına daha aylar var.

Kendisi şimdilerde geliştiricilerin platformuna entegre edilmesini ve kullanıcıların XRP kullanarak değer aktarmalarına olanak tanıyan çeşitli uygulamalara yol açılması için aktif olarak çalışıyor. Önde gelen XRP geliştiricilerinden biri olan Wind ile yapılmış röportaj için Tıklayın

Ripple Hakkında Daha Fazlası için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple geliştiricileri XRP’yi Amazon Alexa’ya taşıdı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Litecoin tarihinin ikinci yarılanmasının eli kulağında: Yükseliş bitti mi? ABD-Çin Gerginliği Sürüyor, Piyasaların Durumu Ne? Coinbase’e 3 Yeni Altcoin Eklendi: EOS (EOS), Maker (MKR) ve Augur (REP) 2 Ekim 2019 Günlük Kripto Para Analizi Trump Bitcoin Hayranı Olmadığını Söyledi, Twitter Karıştı ABD’li Kongre Üyesi: Kripto Paralar Döviz Gibi Değerlendirilebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır