Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Blockchain Şirketi ConsenSys Ekibini Küçültmeye Devam Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Blockchain Şirketi ConsenSys Ekibini Küçültmeye Devam Ediyor
Blockchain Şirketi ConsenSys Ekibini Küçültmeye Devam EdiyorBlockchain yazılım şirketlerinden ConsenSys, ekibini oldukça ciddi bir şekilde küçültme kararı aldı.

Finance Magnates tarafından yapılan habere göre ConsenSys, bünyesindeki çalışanları işten çıkarmaya devam ediyor. Şirket bundan bir süre önce yaklaşık 100 kişiyi işten çıkardı ki bu sayı, toplam şirket çalışanlarının neredeyse yüzde 10’unu oluşturuyor.

ConsenSys çalışanlarından biri, anonim kalacak şekilde The Verge’e konuştu ve konu hakkında bazı bilgiler verdi. Bu anonim kaynağının açıklamalarına göre ConsenSys, çalışanlarını işten çıkarmaya devam ediyor.

Joe Lubin tarafından kurulan ConsenSys bünyesinde ConsenSys Labs gibi birbirinden farklı gruplar bulunuyor. Finance Magnates’in haberine göre bu gruplardaki çalışan sayısı 5 ile 50 arasında değişiyor. Ekibinde toplamda bin 200 kişi barındıran ConsenSys, bu ekibin yüzde 50, belki de yüzde 60’ını işten çıkarmayı planlıyor.

ConsenSys kripto para sektöründe çeşitli çalışmalara imza atıyor ancak şirket bünyesindeki projelerin büyük bir kısmı herhangi bir ürün üretmiyor. Bu da şirketin gelir konusunda oldukça ciddi sorunlar yaşamasına yol açıyor. Konu hakkında yorum yapan bir kaynak şunları söylüyor:

“Ofis bomboş. Birine Slack üzerinden mesaj attığınızda dönüş alamıyorsanız anlıyorsunuz ki o kişi kovulmuş. ConsenSys yöneticileri hangi projelere son verileceğine dair bir açıklama yapmıyor çünkü olayın medyaya sızmasından korkuyorlar.”

Kripto para piyasasında yaşanan düşüş zaman içerisinde pek çok şirketin mali sorunlar yaşamasına yol açtı. Görünüşe göre ConsenSys de bu düşüşten etkilenen şirketler arasında yer alıyor.

Blockchain Şirketi ConsenSys Ekibini Küçültmeye Devam Ediyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Blockchain Şirketi ConsenSys Ekibini Küçültmeye Devam Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC’den Kripto Paralarda OTC Trading Sunan Şirketin Hissesine Blokaj! Bitcoin ağı, artık fiyatın 20,000 dolar olduğu günden tam 5.5 kat daha güçlü Arnavutluk Kripto Para Çalışmalarına Hız Verdi Edith Yeung: Çin, Bitcoin’den Nefret Ediyor, Blockchain’i Seviyor Japon Finans Devi: Ripple (XRP) Bitcoin’in Önüne Geçecek Bitcoin fiyat artışını fırsat bilen Bitmain, SEC’e başvurmayı planlıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır