Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’de 3.500 Dolar Kaçınılmaz Mı? Analistlerin Ethereum ve XRP Tahminleri

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’de 3.500 Dolar Kaçınılmaz Mı? Analistlerin Ethereum ve XRP Tahminleri
Bitcoin’de 3.500 Dolar Kaçınılmaz Mı? Analistlerin Ethereum ve XRP Tahminleri

2/2


2/2

Bitcoin 4000 Dolara Ulaştı Ancak Tekrar Düşebilir. 3500 Dolar Seviyesi Bir Başka Düşüş Noktası
29 Aralık tarihinde, 3600 $’dan gelecek vaat eden bir ralliyi başlatarak Bitcoin Fiyatı 4000 $’ın biraz üzerine çıkmıştı.

Son 24 saatte Bitcoin’in değeri yeniden 4000 $’dan 3800 $’a indi ve günün en düşük noktası olarak da 3600 $’a kadar düştü. Şu an Bitcoin 3900 $ seviyelerinde işlem görüyor.


Bitcoin’in fiyatındaki düşüş Ripple (XRP) ve Ethereum (ETH) gibi diğer önemli kripto para varlıklarının dominant kripto para biriminden daha fazla düşmesine yol açtı. Örneğin, Ethereum fiyatı Dolar karşısında % 8 değer kaybederek 154 $’dan 141 $’a düştü. Şu an Ethereum 135 $’dan işlem görüyor.

Bitcoin 3500 Dolara Düşmeye Karşı Savunmasız mı?
Son iki hafta boyunca, CCN, sürekli olarak 3000 $ ile 5000 $ arasındaki bir bölgede meydana gelen fiyat oynaklığının, varlığın orta vadeli fiyat eğilimi üzerinde anlamlı bir etkisinin olmayacağını belirtiyor.

Bitcoin veya başka bir kripto para biriminin uygun bir trend dönüşü göstermesi için piyasanın en azından % 70 ila % 80 oranında iyileşmesi gerekiyor. Kasım ayı seviyelerine gelebilmesi için kripto para birimi piyasasının fiyat değerinin % 50 artarak 130 milyar dolardan 220 milyar dolara çıkması gerekecek.

Kısa vadede, 3,500 $’ın altına düşme olasılığı ile birlikte Bitcoin’in fiyatının 3.000 $ ile 4.000 $ aralığında yüksek bir oynaklık eğilimi göstermesi muhtemel.

Yatırımcı DonAlt’tan Temkinli Duruş
Kripto para yatırımcısı DonAlt, 29 Aralık’ta meydana gelen ve Bitcoin’in öngörülemeyen rallisi öncesinde varlığın 3900-4000 $’lık önemli direnç seviyelerini tek bir günlük fiyat hareketiyle kırmasının çok da mümkün olmadığını söylüyor.

BTC’nin 4.000 $ bölgesine girme mücadelesinin ardından yatırımcı şunları söylüyor:

Kısa sürede tüm portföyümün yaklaşık % 70’ini 3.900 $ civarında garanti altına aldım ve şimdi huzur içerisinde yeni yıldan zevk alacağım. Bir sonraki aşağı yönlü 3400 $’lık bir desteği görürsem yeniden satın almak veya 3.950 $’ın üzerinde kapattığımız zaman elimdeki mevcudu korumak için aynı pozisyonda kalmak istiyorum.

Bitcoin’de Uzun Vadeli Pozisyonlar
İnternette kullanıcı adı olarak “Hsaka” adını kullanan bir kripto para birimi teknik analisti, Bitcoin’in şu an düşüş eğilimi gösterdiğini ve kısa vadede büyük ölçüde fiyat dalgalanması yaşayacak olan varlığın fiyatının, çok büyük riskler taşıdığını öngörerek uzun sürecek bir pozisyona girdiğini vurguladı.

Analist “Gidişata bakınca, bulunduğu yerin aşağısına doğru düşüşe devam ediyor. Net bir kırılma ve yeniden test etme yaşanıncaya kadar uzun süre beklenmemeli” diyor.

Hem kripto para piyasasının hem de Bitcoin’in günlük hacminin, sırasıyla 15 milyar $ ve 5 milyar $ gibi nispeten yüksek değerlerde kalması durumunda, tüm piyasanın 2019 yılının ilk haftasında çılgınca bir fiyat oynaklığının büyüklüğünü görmesi bekleniyor.


Ethereum’un Güçlü Performansı

17 Aralık tarihinden itibaren, Ethereum’un fiyatı 86 $’dan 141 $’a çıkmış durumda. Dolar karşısında % 63’lük bir değer kazancı söz konusu. Ethereum, Bitcoin de dahil olmak üzere son iki haftada çoğu önemli kripto para birimi varlıklarının üstünde bir performans sergiliyor.

Ancak Ethereum, yoğun bir kar marjıyla birlikte Bitcoin’in fiyat hareketliliğini yansıtmaya meyilli durumda. Kasım ayı boyunca Bitcoin 5000 $’dan 3000 $’a düştüğü için Ethereum da % 54’ten fazla bir değer kaybıyla 221 $’dan 100 $’a doğru bir değer kaybı yaşamıştı.

Bitcoin’in kısa vadeli performansına bakarak, önemli kripto para birimi varlıkları 2019 yılının ilk aylarında bir iyileşme işareti gösterebilir veya önümüzdeki yılın ilk çeyreği boyunca bir satış dalgası yaşamaya devam edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post Bitcoin’de 3.500 Dolar Kaçınılmaz Mı? Analistlerin Ethereum ve XRP Tahminleri appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’de 3.500 Dolar Kaçınılmaz Mı? Analistlerin Ethereum ve XRP Tahminleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple geliştiricileri XRP’yi Amazon Alexa’ya taşıdı Binance CEO’su CZ: Kripto Para Büyümesi İçin ETF’ye Değil, Girişimcilere ve Projelere İhtiyacı Var! Çinli Madencilik Devi Bitmain, Bitcoin ve 16 Alt Koin Fiyatını Takip Eden ”Kripto Endeksini” Piyasaya Sürdü İddia: Monero Ağının Yüzde 85’i ASIC Madencilerinin Hakimiyeti Altında! Coinbase, Kuruluşundan Bu Yana Komisyonlardan 2 Milyar Dolar Kazanmış Bir Bitcoin ETF başvurusu daha geri çekildi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır