Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bankaların Blockchain Araştırmaları Son Sürat Devam Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bankaların Blockchain Araştırmaları Son Sürat Devam Ediyor
Bankaların Blockchain Araştırmaları Son Sürat Devam EdiyorThe Depository Trust & Clearing Corporation (DTCC) yaptığı açıklama ile global bankaların katıldığı test sürecinin bugün itibariyle başladığını duyurdu. Yetkililerden yapılan açıklamada platforma katılan dev bankalardan birisinin İngiltere merkezli Barclays (LON:BARC) olduğu ifade edilirken, diğer 14 banka ile ilgili ise herhangi bir bilgi verilmedi.

Platformdan yapılan açıklamada başlangıçtak,i test sürecinin başarı ile sonuçlanması halinde DTCC’nin diğer test denemelerine yıl sonuna kadar devam edeceğine vurgu yapılırken; her şeyin olumlu devam etmesi halinde ise platformun 2019’un ilk çeyreğinde test süreçlerini noktalayacağı belirtildi.

Global çapta bakıldığı zaman aslında bankacılık sektörünün Blockchain’den en fazla verimi alması muhtemel bir sektör olarak ön plana çıktığını söylemek pek de yanlış olmaz. Bu durumu göz önüne alan ve de durumun farkında olan bankalar da, sürekli olarak yeni teknolojiler ile ilgili bir araya gelip çalışmalar yapıyorlar.

DTCC platformunun yanı sıra, Barclays, Santander (MC:SAN), BBVA (MC:BBVA) ve Bank of America (NYSE:BAC) gibi birçok dev ticari banka da, şu anda Blockchain teknolojisine bireysel olarak yoğun bir ilgi gösteriyor ve bu konu ile ilgili ciddi bütçeler ayırıp çalışmalar yapıyorlar.

Blockchain teknolojisi sayesinde hem masrafları azaltıp, hem de daha hızlı olma şansını tepmek istemeyen bu kurumlar; görünen o ki yakın gelecekte de bu konu hakkındaki çalışmalarına hız verecek. Bakalım gelecekte bankalar, finans sistemi ve Blockchain özelinde ne tarz gelişmeler yaşanacak?

Bankaların Blockchain Araştırmaları Son Sürat Devam Ediyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bankaların Blockchain Araştırmaları Son Sürat Devam Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

MIT Araştırmacıları Bitcoin’e Göre Yüzde 99 Daha Az Veri Yoğunluğu Olan Kripto Para Birimi Tasarladılar! Kraken Borsası Kullanıcılara Sordu: XRP Mi, Yoksa ”Ripples” Mı? Bitcoin 7.300 Doları Geçen Fiyatı İle Yükseliyor Ukrayna’daki Bu Bakanlık Kripto Paraları Yasallaştırma Sürecini Başlattı Finder Bitcoin dahil 13 kripto paranın Kasım, Aralık ve 2019 Tahmin Raporunu yayınladı İşte umutları tekrar yeşertecek 3 kısa vadeli Bitcoin fiyat tahmini

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır